עוזרת סמנכ"ל הרכבת הועברה מתפקידה, העובדים ישבשו התנועה

אם לא די במשוכות הרבות שנאלצים נוסעי הרכבת לעבור כדי להגיע ליעדם כמתוכנן, צפויה בקרוב השבתה של תנועות הקרונות - הפעם בהסבר מרגיז במיוחד: עוזרת אישית שובצה למשרה אחרת, ובתגובה ינקטו העובדים עיצומים. הוועד החליט גם להשבית את העבודה במוסכים. בהנהלת הרכבת זועמים

הרכבת שוב לא נוסעת (חדשות 2)

עבור ציבור המשתמשים ברכבת מהווים השיבושים בתנועה דבר שבשגרה - אבל הפעם, קשה יהיה להניח שהמוני הנוסעים יגלו הבנה בעוד ממתינים לקרונות שלא יגיעו. לחדשות 2 נודע כי עובדי הרכבת מתכוונים להתחיל ולשבש את הפעילות בקו בנימינה-אשקלון, העמוס ביותר על המסילות. הסיבה: החלטה להעביר מתפקידה את העוזרת האישית של סמנכ"ל התפעול בחברה.

מה שעורר את זעם העובדים, הפעם, היה החלטתו של הסמנכ"ל החדש, שרק לאחרונה החל למלא את תפקידו, להעביר את העוזרת האישית שלו לטובת משרה אחרת במחלקה. בעקבות זאת, עזבה העוזרת את הוועד - ובתגובה הכריזו העובדים על עיצומים.

יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, אישרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי אנשיה איימו לשבש שוב את התנועה על המסילות. עם זאת, היא טענה כי העברת העוזרת האישית מתפקידה מהווה "רק נדבך נוסף" בהתרחשויות שעוררו את חמת העובדים.

באשר למועד תחילת השיבושים, טענה אדרעי כי "ייתכן שכבר בשעה הקרובה יחלו השיבושים. בכל מקרה, אם לא יהיו רכבות תצא על כך הודעה מסודרת".

בתוך כך, החליט בצהריים ועד עובדי הרכבת להשבית את מוסכי הרכבת בלוד ובחיפה. זאת, בעקבות הרחבת עבודות התחזוקה שמבצעת החברה הקבלנית "קטרפילר" במוסכים. החל מהיום, לא יתוקנו תקלות ברכבות ולא תבוצע בדיקה לפני יציאת רכבת, כמתחייב. "ייתכנו שיבושים בתנועת הרכבות", נמסר מוועד עובדי הרכבת.

מהנהלת הרכבת נמסר בתגובה כי "ועד עובדי הרכבת ממשיך בפעילות חד צדדית ואינטרסנטית הפוגעת בציבור הנוסעים זאת ללא כל סיבה הנראית לעין ובניגוד גמור להסכמות שנעשו עם שר התחבורה ישראל כץ ומזכ"ל ההסתדרות עפר עיני ביום ג' האחרון. צר לנו כי יו"ר הוועד מפרה שוב, באופן בוטה, את הבטחותיה והופכת את הציבור בישראל לבני ערובה לגחמותיה ותוך הצגת מצג שווא".

"נציין כי בניגוד מוחלט לכתוב בהודעת הוועד לא חל כל שינוי במערך התחזוקה - לא על ידי חברת קאטרפילר ולא על ידי כל חברה אחרת", נמסר. "בעקבות שיבושי עבודה, עד כדי הפסקתה, במתחמי התחזוקה עליהם הורה ועד העובדים החל היום משעה 14:00, נגרמים לצערנו שיבושים בתנועת הרכבות בכל הארץ. רכבת ישראל תעמיד לרשות הנוסעים אוטובוסים על מנת לסייע לנוסעים להגיע למחוז חפצם. אנו קוראים לוועד העובדים להורות לכבד את ההסכמים ולהורות על חזרה לעבודה תקינה ולמניעת פגיעה בציבור הנוסעים ברכבת". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת