האנשים עם השמות הכי מפורסמים בארץ

השם שלנו אמור לייחד אותנו מאחרים, להיות כרטיס הביקור שלנו לעולם. אבל מה קורה כשהשם שלנו מזוהה דווקא עם אישיות מפורסמת? יצאנו לפגוש את שרית חדד, מאיר אברג'יל, את הזוג משה וגילה קצב, וגם בחור בשם שמעון פרס - שחלומו הוא לפגוש את שמעון פרס

לאזרח שמעון פרס יש חלום גדול אחד: להיפגש עם האזרח מספר 1 - שמעון פרס. שם הוא הרי מותג, כרטיס הביקור שלנו לעולם. אבל כמו שמעון פרס, גם משה קצב, שרית חדד ואפילו בריטני ספירס מסתובבים בינינו, ונראים מאוד שונה מהתמונה שעולה בראש כששומעים את השם שלהם.

כך למשל שרית חדד, שהיא בכלל מרכזנית. "זאת אכזבה, מחפשים את הזמרת ואז רואים רק אותי", היא אומרת בחיוך. וכמוה יש עוד כמה פרצופים פחות מוכרים שעומדים מאחורי השמות הכי מוכרים בעולם המוזיקה. דנה ברגר, לא הזמרת, עובדת כמפיקת אירועים. "קיבלתי אי-מייל שמציע לי סיבוב הופעות
 בארצות הברית", היא נזכרת. "דיברו על דן תורן, ועל חמי וירמי, כאילו אני מכירה את האנשים האלה והם חברים שלי. אז רשמתי לה בחזרה: ההצעה נראית מאוד מפתה והכול, אבל צר לי להגיד לך שאני לא הזמרת, וגם לא כדאי לך שאני ספציפית אשיר בהופעה".

אייל גולן הוא בכלל אדריכל, ובריטני ספירס היא הרכש החדש של הפועל ראשון לציון בכדורסל נשים.
"בשנה א' ניסיתי להרכיב לי מערכת והצגתי את עצמי בתור בריטני ספירס, והאיש בצד השני אמר אני לא מאמין לך וטרק לי את הטלפון בפרצוף", היא מספרת. ולא תאמינו איך קוראים לחברה הכי טובה שלה בארצות הברית: ויטני יוסטון. "לחברה שלי לקבוצה קוראים ויטני יוסטון, שתינו הלכנו לאכול ב'קנטאקי פרייד צ'יקן' וניסינו לשלם בכרטיסי אשראי, ושם סירבו לקבל את כרטיסי האשראי, אמרו לנו שהם מזויפים. לא האמינו לנו".
  
שרית חדד מספרת שאומרים לה 'עד החתונה זה יעבור'. "אני מאוד שמחה שמכל השמות יש לי דווקא את השם שלה", היא אומרת. "זה שם שכיף להיות מחוברים אליו. יגאל עמיר אולי הייתי משנה,  כי ההתמודדות היומיומית היא הרבה יותר קשה". ובאמת, ביום שבו כל המדינה נחרדה  מרצח רבין ז"ל, בקיבוץ עין דור שבצפון הזדעזעו עוד יותר: שמו של חבר הקיבוץ שלהם, יגאל עמיר, הוכתם בן-לילה. למזלו של יגאל עמיר, באותו זמן הוא גר בקולומביה, ובשנים הראשונות לא נאלץ להתמודד עם
 השם שהפך למזוהה עם הרוצח השפל. עד שהגיע בחזרה לישראל - ובשדה התעופה הרימו גבה.
 
"מישהו פעם קרא לאיזשהו פקח שיסתכל עוד פעם", מספר יגאל עמיר. "ופעם אחת, כשטילפנתי לאיזה ריאיון עבודה, אז הוא אומר: קודם כול, תחליף את השם שלך, אחר כך נדבר".

דווקא מאיר אברג'יל החליף את שם המשפחה שלו לאביגל, אחרי שהמשטרה החרימה לו את האוטו בטעות, רק בגלל שהשם שלו - זהה למי שנחשב עבריין. "הרגשתי שיש התנגדות מבחינת הממסד. אז שיניתי אותו בשביל להיכנס לכל מיני מקומות. ואחרי זה אשתי לחצה, ואמרה לי תחזיר אותו חזרה. אהבתי את השם הזה, זה ממש נשמע כזה שם אנגלי-אברג'יל. נשמע לי ממש יפה כזה  לפעמים שם יש לו משמעות - הנה, אתם עכשיו באתם לראיין אותי".

ואם הנשיא לשעבר שהורשע באונס, משה קצב, טוען ששמו הוכתם, מה יאמר האזרח התמים משה קצב, שאיבד את שמו הטוב על לא עוול בכפו? "שהוא יתבייש, מה, אני אתבייש?", הוא אומר ומספר שלאשתו קוראים... גילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת