יוזמה: ישוב למשפחות שכולות בלבד

הקושי בהתמודדות של משפחות השכול עם הכאב הוא עצום. יוזמה חדשה מבקשת להקים ישוב קהילתי ייחודי רק למשפחות של חללי צה"ל. יוזם הרעיון אלי דהאן מאמין כי היישוב יהווה שיקום למשפחות: "יהיו בו את כל הפעילויות עבורן וטיפול רפואי מרוכז". בקרוב הבקשה תוגש למנהל מקרקעי ישראל

האם יוקם ישוב למשפחות שכולות? (דובר צה"ל)

ארגון "יד לבנים" יבקש ממנהל מקרקעי ישראל קרקע על מנת שיוכל לבנות יישוב ייחודי למשפחות חללי צה"ל בלבד, כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

מי שעומד מאחורי היוזמה הוא אלי דהאן, יושב ראש סניף "יד לבנים" בירושלים, שבנו אסף ז"ל נהרג באסון המסוקים. "מאז שאסף נפל התחלתי ליזום מפגשים של משפחות הצוות", סיפר דהאן. "הרצון לחיות לצד משפחות שכולות נולד בעצם שם".

בשבוע הבא צפויים לבקש נציגים של עשרות משפחות מאזור ירושלים ממנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן שיבחן את האפשרות להקצות להם קרקע לטובת הקמת היישוב החדש. "ישוב כזה יהווה סוג של שיקום למשפחות, יהיו בו את כל הפעילויות עבורן וטיפול רפואי מרוכז", הדגיש דהאן. עוד הוסיף כי כל משפחה ששמעה על הרעיון אימצה אותו החום.

עם זאת, יש החושבים כי ישוב כזה לא הכרחי למשפחות השכולות. "באירועים משותפים אני מרגיש את הקרבה וזה מחזק ומחמם, אבל אני לא רואה את עצמי עובר ליישוב שכולו בנוי סביב השכול, הייתי משתגע", אמר אב לחלל שנפל במלחמת לבנון השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת