סילבסטר 2012: שוטרים נגד שיכורים

המשטרה נערכה אמש בכוחות מתוגברים בזמן שאלפים חגגו את השנה האזרחית החדשה - וטוב שכך: עשרות נתפסו נוהגים בשכרות, חלקם ללא רישיון. כך נראה לילה של כוננות גבוהה ברחובות

רבבות ישראלים יצאו אמש לחגוג את השנה האזרחית החדשה, אבל מי שלא היה עסוק בחגיגות - היה עסוק בתפיסת החוגגים השיכורים.

אלפי שוטרים התפרסו אמש בכל רחבי הארץ. בחלק מהמועדונים, ממש בתוך רחבת הריקודים, פעלו שוטרים סמויים בחיפוש אחר סוחרי סמים. "התכלית של כלל הפעילויות היא לאפשר לחוגגים ליהנות ולחזור הביתה בבטחה", אמר מפקד מחוז המרכז במשטרה ניצב בנצי סאו.

כך למשל, אחד ממתחמי הבילויים במרכז הארץ נראה כמו יעד מבוצר. בשלב מסוים היה נדמה שיש כאן יותר שוטרים ממבלים. מחסום בכל פינה, השוטרים בודקים את כל מי שמעורר את חשדם.

האלכוהול, כמובן, זרם חופשי ובדרך חזרה הביתה הינשופים עבדו שעות נוספות ואיתרו עשרות נהגים שיכורים. בכבישי ישראל אותרו אמש 170 נהגים שנהגו תחת השפעת אלכוהול. 193 רישיונות נשללו, 10 נתפסו נוהגים למרות שרישיונם נשלל ו-54 כלי רכב הורדו מהכביש עקב ליקויי בטיחות.

הנוכחות המשטרתית הכבדה אף גרמה לחלק מהבליינים לנסות ולהקדים תרופה למכה כדי שרכבם לא יורד מהכביש ולבקש להיבדק ב"ינשוף" טרם תחילת הנהיגה. הנוכחות חסרת התקדים של המשטרה ברחובות עשתה את שלה. ליל השנה האזרחית החדשה נגמר ללא תקריות מיוחדות - דוגמה לכך שכשהמשטרה נערכת כראוי ובפרישה משמעותית, התוצאות נראות בשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת