"להוקיע חרדים שפועלים בניגוד לתורה"

על רקע התמונות הקשות שהגיעו הערב מירושלים, עם חרדים שענדו טלאי צהוב ומדי אסירים, אמר הרב עובדיה יוסף בדרשתו השבועית: "אנחנו לא שונאים את החילונים, להפך - אנחנו אוהבים אותם"

"אני רוצה להודיע למי שלא יודע - תורתנו הקדושה דרכיה דרכי נועם וכל תיבותיה שלום, אנחנו לא שונאים את החילוני, להפך - אנחנו אוהבים אותם, אנחנו מקרבים אותם. יבוא אליהם אליהו הנביא, יקרב אותם", כך אמר היום הרב עובדיה יוסף בדרשה השבועית שנשא.

על רקע התמונות הקשות שהגיעו מהפגנת העדה החרדית בכיכר השבת בשכונת מאה שערים בירושלים, בה חרדים רבים ענדו טלאי צהוב, אמר הרב עובדיה: "ואהבת לרעך כמוך, זה כמו כל התורה. אנחנו עם אחד, כולנו רעים. בני אברהם יצחק ויעקב".

עוד אמר הרב, כי "לכל עיתונאי יש זיק של יהדות בתוכו ותפקידם של העיתונאים זה לקרב ולהרבות אהבת חינם. ויש אנשים חרדים שעושים מעשים שאסור לעשות, שתורתנו אוסרת לעשות, צריך להוקיע אותם.

חרדים הפגינו עם טלאי צהוב

מוקדם יותר הערב הפגינו חרדים בכיכר השבת, כשכמה מהמפגינים ענדו טלאי צהוב על בגדיהם. ההפגנה במקור יועדה כדי להביע את תמיכת הקהילה החרדית בשמואל וייספיש, מנהל בית ספר חרדי שיחל מחר לרצות עונש מאסר של שנתיים, בשל בריונות נגד לקוחות חנות אלקטרוניקה בעיר. בשל האירועים האחרונים החרדים מפגינים גם בנושא "העליהום" שנעשה להם, כלשונם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת