צפו: חרדית מאיימת באבן על שוטרים

מאות חרדים התכנסו אתמול בבית שמש, כדי למחות על מה שהם מכנים "הדרת חרדים". במהלך ההפגנה האלימה איימה באבן אישה חרדית על השוטרים, ואף קראה לעברם נאצים. במקרה אחר ביקש חרדי להיעצר במחאה, אך השוטר דחה אותו בטענה ש"הזקן שלו לא מספיק ארוך". צפו בתיעוד הרגעים האלימים

מהומות אלימות התרחשו אמש בבית שמש, שם התפרעו כמה מאות חרדים שיידו אבנים ושרפו פחי אשפה. בקטע הווידאו שנחשף באתר "חדרי חרדים", מחו הפעילים על מעצרו של פעיל סיקריקי, כאשר כוחות המשטרה שהגיעו למקום עצרו שני גברים שהפגינו, ולראשונה גם אישה שנלכדה עם אבן בידה.

אחד החרדים שהגיעו למקום, אף ביקש להיעצר כמחאה על התנהגותם של השוטרים באירוע. "אני חרדי, תעצור אותי, יש לי זקן ואתה עוצר כל חרדי, למה אותי לא", תהה המפגין, שזכה לתגובה צינית מאותו שוטר שאמר לו: "הזקן שלך לא מספיק ארוך, תחכה כמה שנים שיגדל ואז תחזור".

באחד המעצרים ניסו שתי נשים למנוע את לקיחתו של גבר מקומי לתחנת המשטרה. אחת מהן נראית בבירור כשהיא מחזיקה בידה אבן ומאיימת להשליכה על כוחות המשטרה במקום. "לכו לגרמניה נאצים", היא קוראת לעבר השוטרים, "אני לא מורידה את האבן עד שתעזבו אותו".

בסופו של דבר, על אף כוונתם של השוטרים, האישה לא נעצרה. אישה אחרת שעוכבה במהלך ההפגנה שוחררה לאחר שהרב נתן קופשיץ, אחד ממנהיגי הזרמים הקיצוניים בבית שמש, התקשר לתחנת המשטרה המקומית וביקש לשחררה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת