פרופ' טרכטנברג: "קשה לסמפט ציבור שלא עובד"

"קשה מאוד להרגיש סימפטיה כלפי ציבור שלא עובד ולא משתתף בנשיאת הנטל, בעוד שאתה משלם מסים - עבור השירותים להם הציבור הזה זוכה", כך אמר היום פרופ' טרכטנברג בכנס כלכלי בת"א. הוא הזהיר מפני האלטרנטיבה: "מלחמת אזרחים"

טרכטנברג. מזהיר מקיטוב (חדשות 2)

הפרופסור מנואל טרכטנברג התייחס היום לקיטוב המתגבר בין חילונים לחרדים באירוע "שישי כלכלי" של הקתדרה במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. "קשה מאוד להרגיש סימפטיה כלפי ציבור שלא עובד ולא משתתף בנשיאת הנטל, בעוד שאתה משלם מסים - עבור השירותים להם הציבור הזה זוכה", אמר פרופ' טרכטנברג.
 
"על מנת שהחברה הישראלית תוכל לא רק לשרוד, אלא גם לפרוח, עלינו לנסות בכל כוחנו להכיל אחד את השני", אמר טרכטנברג, שעמד בראש הוועדה לשינוי חברתי-כלכלי, והוסיף: "האלטרנטיבה היא מלחמת אזרחים".

הרבצ"ר: צה"ל לא יהיה בית שמש

גם הרב הצבאי הראשי תא"ל רפי פרץ התייחס לנושא הדרת הנשים. באיגרת מיוחדת ששלח למפקדים, מתח הרבצ"ר ביקורת חריפה על המדירים נשים בבסיסים. "הפרדת מדרכות על רקע מגדרי וכפייה דתית הן בניגוד לרוח היהדות... מחדלי בית שמש לא יהיו בצה"ל", נכתב באיגרת.

בהמשך ישיר לאיגרת וכחלק מהמגמה שלא להתיר הדרת נשים בצה"ל, הורה הרמטכ"ל לתא"ל פרץ לקיים בשבוע הבא כינוס חירום עם רבני היחידות, שבו ידגיש את התפיסה הצבאית וההלכתית לשרות משותף של נשים וגברים. אתמול בטקס סיום קורס טיס, דיבר גם ראש הממשלה בשבח הנשים, אחרי שבין בוגרי הקורס, נרשם מספר שיא של 5 מסיימות.

"אין הוכחה גדולה יותר לאבסורד הדרת הנשים מההתייצבות שלכם כאן על מגרש המסדרים", אמר ראש הממשלה והוסיף: "במדינת ישראל שבה נשים יושבות בתא הטייס, נשים יישבו בכל מקום. טייסות יקרות, הגעתן רחוק ותגיעו רחוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת