אתר חרדי מציג: הקו החם נגד "האינתיפאדה החילונית"

התקשורת החרדית מגיבה לסערה הציבורית. אחרי כותרות בעיתונים על "גילויי אלימות מצד בריונים חילונים כלפי יהודים שומרי תורה ומצוות", השיק היום האתר החרדי הפופולרי "כיכר השבת" קו חם לפניות חרדים שהותקפו על ידי חילונים. "עשרות הוכו בעקבות גל ההסתה הפרוע והבלתי-אחראי בתקשורת החילונית", נכתב באתר

הקמפיין החדש ("כיכר השבת")

תחת הכותרת "אינתיפאדה חילונית", השיק הערב האתר החרדי "כיכר השבת" קו חם לחרדים שמותקפים בימים אלו על רקע הביקורת הציבורית נגדם. בימים האחרונים עמוסה התקשורת החרדית בגינויים של מה שהם מכנים "הסתה חילונית". עכשיו, הם יוצאים במתקפת נגד.

זה התחיל בעיתונים החרדים "יתד" ו"המודיע", שהכריזו היום על "גילויי אלימות מצד בריונים חילונים כלפי יהודים שומרי תורה ומצוות". הערב כבר השיק אחד האתרים החרדים המרכזיים ביותר, "כיכר השבת", את הקו החם לחרדים שנפגעים מאותם גילויי אלימות.

ב"כיכר השבת" כתבו כי "עשרות חרדים הוכו בימים האחרונים בידי חילונים, בעקבות גל ההסתה הפרוע והבלתי-אחראי בתקשורת החילונית." לדבריהם תיבת המייל האדום של האתר מוצפת בפניות רבות של גולשים המדווחים על "תקיפות אנטישמיות", כך באתר. עוד נכתב: "חילוני תקף אתכם? גלוי ראש השמיץ, או השפיל אתכם? שלחו אלינו. רצוי לתעד את תמונתו".

זוג חרדי: "הותקפנו מילולית על ידי מאבטח"

רבנים וגורמים רבים בעדה החרדית יצאו בימים האחרונים נגד התקשורת החילונית בישראל, ונגד הפוליטיקאים שהתבטאו בנושא הכפייה הדתית והדרת הנשים, ובעקבות אירועי בית שמש שמשכו תשומת לב רבה.

על פי עדויות שונות שזרמו לאתרים ולמערכות העיתונים, התוצאה בשטח תורגמה בימים האחרונים להתבטאויות קשות ולעיתים אף לאלימות מצד אזרחים. כך למשל לפי אחת העדויות, זוג חרדים שהגיעה לאחד מבתי החולים בירושלים הותקף מילולית על ידי המאבטח בכניסה. תושב ירושלים אחר סיפר שספג יריקות במרכז העיר. במקרה אחר לפני יומיים, טען בחור ישיבה חרדי בן 13 שהוא הותקף בתחנה המרכזית בחיפה.

באתר מציינים כי מטרת היוזמה היא להעלות למודעות את המציאות ברחוב החרדי בעקבות האירועים האחרונים, ובסופו של דבר - לרכז את הפניות שיגיעו ולהגיש תלונות נגד התוקפים במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת