משבוע הבא: הרכבת תושבת 3 פעמים בשבוע - עד הודעה חדשה

ועד הרכבת וההסתדרות לא הגיעו להסכמות בעניין הפרטת עבודת התחזוקה ולכן משבוע הבא צפויים שיבושים קשים - הרכבת תושבת כליל בימי ב', ד', ושישי עד הודעה חדשה. יו"ר ועד העובדים: מקווה שהציבור מבין

עומס ברכבת, ארכיון (חדשות 2)

פיצוץ במו"מ בין יו"ר ההסתדרות להנהלת הרכבת הוביל להחלטה שתשבש את התחבורה בארץ החל מהשבוע הבא: ועד עובדי הרכבת יחד עם ההסתדרות הודיעו היום על כוונתם להתחיל בסדרת שיבושים חריפים בתנועת הרכבות במהלך השבוע הבא. על פי הודעה שהוציאה ההסתדרות, תנועת הרכבות תושבת כליל בכל רחבי הארץ בימים הזוגיים במהלך השבוע. בהודעת ההסתדרות נאמר שמדובר בהשבתה שתימשך עד להודעה חדשה.

ההחלטה על השיבושים התקבלה לאחר משא ומתן שניהל יו"ר ההסתדרות עופר עיני בחודש האחרון עם יו"ר דריקטוריון הרכבת אורי יוגב, במטרה למצוא פתרון לנושא הפרטת עבודת התחזוקה של הקרונות החדשים לחברת "בומברדייה".

השביתה כאמור באה על רקע כוונת רכבת ישראל להפריט את מערך תחזוקת הרכבות של החברה ולהעביר אותה לידי יצרנית הקרונות. בחודש שעבר נמנעה שביתה כללית ברכבת ברגע האחרון לאחר שעיני ויוגב סיכמו על פתיחת משא ומתן בינהם.

"מתברר שגם בדרג הגבוה לא מוכנה ההנהלה לקבל שום הצעה שהיצענו והיא נחושה להכניס עובדי קבלן", אמר יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי. "הצענו לממש את כל היעדים לגבי עמידה ביעדים ותפוקות, הצענו לבחון את העמידה במטלות אלו לאחר תקופה שתיקבע. הדבר היחיד שביקשנו לא להביא עובדי קבלן. לצערנו הרב משרד האוצר ויו"ר הדריקטוריון מתנגדים".

"ניהלנו מו"מ במטרה להגיע להבנה, אבל לא ניתן שדור העתיד של הרכבת יהיה במעמד נחות בהעסקה קבלנית", נימקה יו"ר ועד העובדים גילה אדרעי. "עשינו הכל כדי להפחית את הפגיעה בציבור הנוסעים. אני מקווה שהיום הציבור מבין יותר שעניין עובדי הקבלן הוא עקרוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת