צפו: משפחת קצב מדליקה חנוכייה מול כלא מעשיהו

בני משפחתו של הנשיא לשעבר והאנס הדליקו נר שמיני של חנוכה מול חומות בית הסוהר שבו הוא מרצה את עונשו. הם ציינו בעצב את יום הולדתו העברי והבטיחו לא להשלים עם רוע הגזירה: "אם מישהו חושב שהוא ייכלא את האמת - טעות בידו"

הערב, עם הדלקת נר שמיני של חנוכה, השלים הנשיא לשעבר והאנס משה קצב חג ראשון כאסיר. בני משפחתו הגיעו הערב אל מול חומות כלא מעשיהו, שם הוא מרצה את עונשו על אונס וסדרת עבירות מין שבהן הורשע. קרוביו הדליקו חנוכייה , ציינו את יום הולדתו העברי - ונשאו נאומים במערכת הגברה, בתקווה שדבריהם יגיעו לאוזניו של קצב.

אחד מאחייניו של הנשיא לשעבר אמר מול בית הסוהר ברמלה: "דוד משה יקר שלנו, בשנים כתיקונן, ביום ההולדת שלך, בנר שמיני של חנוכה, היינו מתכנסים יחד. לצערנו, השנה אנחנו לא ביחד - אבל אנו פה, חוגגים איתך. אנחנו תמיד איתך - אוהבים אותך, מאמינים בך ומתגעגעים אליך. אתה חסר לנו מאוד".

האחיין ובני משפחתו הדליקו את נרות החג ושרו "מעוז צור". קרוב אחר, איתמר, נשא גם הוא דברים ואמר: "באנו לכאן להדליק נר שמיני של חנוכה מרחוק ומקרוב, לאחל מזל טוב, לומר לך כמה שאנחנו אוהבים אותך, מתגעגעים אליך וגאים בך. האהבה אליך הולכת, מתעצמת וגדלה מיום ליום". את דבריו החרישו קולות בכי מצד חלק מהנוכחים באירוע.

הוא הוסיף ואמר: "אנחנו עומדים פה מול החומות ויודעים שכשאנחנו כאן ואתה מעבר - אין עכשיו חומה ואין גדר תיל. כולנו אחד עכשיו. האמת היא גדולה. יש לה כוח. היא מעירה ומעוררת. אם מישהו חושב שהוא ייכלא אותה או ישים אותה מאחורי החומות - טעות בידו. כולם יידעו כי נבלה נעשתה בישראל. לא נשקוט". 
 
תומך של קצב שהתייצב גם הוא להדלקת הנרות אמר: "בעזרת השם, זה יהיה החג האחרון שלו שם (בכלא). הוא עשה רק טוב לבריות. כולם אוהבים אותו. אני מאמין שבקרוב מאוד הוא כבר יהיה בחוץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת