ראש העיר בית שמש: "מקווה שהקיצונים יעזבו"

העיר בית שמש עלתה בימים האחרונים לכותרות ולא מסיבות חיוביות. המאבק של החרדים הקיצונים נגד הנשים ה"לא צנועות" עורר סערה במדינה. שעות ספורות לפני ההפגנה נגד הדרת נשים בבית שמש, אומר היום ראש העיר משה אבוטבול: "ננהג ביד ברזל נגד מי שמרים יד על ילד או ילדה"

ראש העיר בית שמש משה אבוטבול ערך אחר הצהריים מסיבת עיתונאים עקב הסערה הציבורית הנרחבת סביב אפליית נשים והדרתן מהמרחב הציבורי בעירו. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי.

"בית שמש אומרת די לאלימות", אמר אבוטבול. "מקומו של מי שמרים יד - מאחורי סורג ובריח". על ענישת המתפרעים אמר: "תפקיד השלטת סדר שייך אך ורק למשטרת ישראל. אני לא מנקה מבחינתי את המאמץ, אבל הפקחים שלנו לא ערוכים חוקית למאסרים ואין לעיריית בית שמש בית כלא".

הוא המשיך, "המגזר החרדי משנן את חז"ל, שמי שיורק על חברו אין לו מקום בעולם הבא... אני מקווה שהקיצונים יעזבו את העיר. ננהג ביד ברזל נגד מי שמרים יד על ילד או ילדה".

ראש העיר סיפר כי בימים הקרובים יושק "קו חירום" למי שנתקל באלימות ברחוב וחש כי המשטרה לא מסייעת לו. "יוקם פורום הידברות בראשותי יחד עם מנהיגים מכל הקהילות. מיניתי נשים רבות לתפקידים בעירייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת