150 אלף ישראלים ביקשו סיוע נפשי

עמותת ער"ן מפרסמת את הסיכום השנתי של הפניות אותם קיבלה ב-12 החודשים האחרונים. מהנתונים עולה כי כ-150 אלף ישראלים ביקשו בשנת 2011 סיוע נפשי וכי באירועים תקשורתיים גדולים, כגון משפט קצב או חזרת גלעד שליט, עולים מספר הפניות בצורה דרמטית

150 אלף ישראלים ביקשו סיוע נפשי (רויטרס)

מנתוני עמותת ער"ן המספקת שירותי תמיכה נפשית עולה כי כ-400 ישראלים מתקשרים מידי יום על מנת לדווח על בעיות אישיות כגון בדידות ובעיות בזוגיות אך עתה מתברר כי מספר המתקשרים עולה בצורה דרמטית בסמיכות לאירועים תקשורתיים גדולים כמו השריפה בכרמל או חזרת גלעד שליט, כך מפרסם היום העיתון "מעריב".

כ-150 אלף פניות התקבלו במהלך השנה האחרונה לקווי הסיוע הטלפוני של ער"ן. כשני שליש מהפונים הם אזרחים בשנות ה-40 לחייהם. נושאי השיחה העיקריים שהתקבלו בקווי הטלפון של ער"ן היו בדידות (26 אחוזים), מחלת נפש (18 אחוזים), בעיות זוגיות (שמונה אחוזים) ודיכאון (שבעה אחוזים).

המנהלת המקצועית של ארגון ער"ן ד"ר שירי דניאלס סיפרה עלייה חדה במספר המתקשרים בימים בהם בער הכרמל. "אחרי האסון בכרמל היו טלפונים רבים מקרובי משפחה שיקיריהם היו על האוטובוס" אמרה ד"ר דניאלס ל"מעריב".

קצב גרם לעלייה במספר הפונים (רויטרס)
אירועי פרשת קצב גרמו לעלייה במספר הפונים, ככל הנראה מתוך תחושות קשות שעלו במטלפנות שהוטרדו או הותקפו מינית בערן ונאלצו לחיות במשך שנים עם הסוד. עד שהגיע פרשת קצב ואצל חלקן גרמה ללחצים נפשיים רבים.

גם חזרתו של גלעד שליט משבי החמאס יצרו רגשי חרדה גדולים במיוחד בקרב המתקשרים למענה הסיוע הטלפוני, עיקר הפניות שהתקבלו על פי ד"ר דניאלס הגיע מאמהות לחיילים שחששו כי גלעד לא ישוב בשלום.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת