בכיר בחסידות מכחיש את דברי אדמו"ר תולדות אהרן

רבני הציבור החרדי מתייחסים בהרחבה לסערה הציבורית סביב הדרת נשים. רב מקובל קרא: "צריך בכלל אוטובוס לגברים בנפרד ואוטובוס נפרד לנשים", ולפי דיווח שהוכחש, אדמו"ר בתולדות אהרן קרא להתעמת בנושא השלטים. הדיווח הוכחש מכל וכל

הציבור החרדי סוער גם הוא עקב הזעם הציבורי על הדרת הנשים הקיצונית בבית שמש. הערב דווח כי זמן קצר לפני התחדשות העימותים בין שוטרים לבין חרדים בבית שמש ולמחרת היום שבו הוסרו מרחובות העיר השלטים שקראו להדרת נשים ובצעידתן במדרכות נפרדות, קרא הרב דוד קאהן, אדמו"ר חסידות תולדות אהרן ואחד החשובים שבמנהיגי העדה החרדית, לרבים ממאמיניו "להילחם ולשמור על השלטים ועל קווי המהדרין".

לפי הדיווח באתר "בחדרי חרדים" הוא הבהיר להם כי "אסור להתפשר - המלחמה הזו היא על הבית היהודי".

למרות זאת הכחיש הערב חסיד בכיר ב"תולדות אהרן" את הדברים ואמר כי האחראי לפרסום זה אותו מיעוט סיקריקי אשר גם תוקף את נשות בית שמש.

האתר "כיכר השבת" פרסם במקביל את דבריו של הרב המקובל יעקב עדס, שאמר בשיעורו השבועי: "מה כל-כך גרוע בנשים מאחורה גברים מקדימה? הטבע הטבעי של נשים, כולם יודעים והפסיכולוגים כולם אומרים זאת, הן אוהבות את כל כבודה בת מלך פנימה. הכבוד של אישה זה להיות צנועה. כל אלה שנלחמים בזה, הסטרא אחרא התלבש בהם. אישה שנלחמת בזה, היא מכריזה על עצמה שהיא טיפשה מוחלטת".

הרב עדס הוסיף לפי הדיווח: "זה שכל פשוט שכל אישה נורמלית בכדור הארץ מבינה את זה. הטבע הנוח לנשים זה להיות בצניעות, לא להיות בתערובת עם גברים. שאלתי חילונים שיסבירו לי את העניין. אמרו לי שזו קנאה. הם מקנאים בחיי הקדושה שיש אצל החרדים. חילוני אחד אמר לי: הוא רוצה שאשתו תהיה הכי חרדית בעולם בכל הקשור להרחקה מגברים זרים... אמרתי למישהו שצריך בכלל אוטובוס לגברים בנפרד ואוטובוס נפרד לנשים. ומרחק בין תחנה לתחנה - 100 מטר. קווי המהדרין זו פשרה, אבל הם רוצים מעורבים. אנחנו צריכים אוטובוסים נפרדים. אם ירצו להתפשר על אוטובוס מהדרין, נשקול את הדברים".

מי שייתכן שבינתיים הוצאו מזירת העימות הם צוותי הצילום והעיתונאים. לפי "בחדרי חרדים", הגר"נ קופשיץ, מבכירי רבני בית שמש, הורה למאמיניו לחדול מלהשתתף באירועים. קופשיץ נחשב למקורב לחוגים הקיצוניים המקומיים.

בניסיון להיבדל מהפלגים שאחראים להקצנה הדתית בבית שמש, אחרי התעצמות תופעת הדרת הנשים בה וסיפורה של הילדה נעמה מרגוליס שהותקפה בשל לבושה שלא היה "מספיק צנוע", נערך הערב בביתה "מפגש פיוס". למקום הגיעו כמה מנהיגים דתיים וחרדיים, שמחו על התופעה והבטיחו לשלב ידיים במאבק בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת