כלבה נקברה בעודה בחיים - ושרדה

מקרה התעללות מזעזע בלב תל אביב הסתיים בנס. כלבת פינצ'ר שנקברה בעודה בחיים נמצאה בגן ציבורי על ידי קבוצת נערים, שהספיקה להוציא אותה מהאדמה רגע לפני שנפחה את נשמתה. הנערים הזעיקו למקום את פקחי עיריית תל אביב ואת מנהל החברה להגנת החי שהעניקו לכלבה טיפול רפואי ראשוני והעבירו אותה במצב טוב לטיפול וטרינרי

הפינצ'רית שנקברה בעודה בחיים (אבי קוזי)

ביום שבת בשעות אחר הצהריים קיבל מנהל החברה להגנת החי בישראל, אבי קוזי, פנייה בהולה של מספר נערים שהזדעזעו למצוא בגן שעשועים בתל אביב כלבה שנקברה בעודה בחיים. הנערים חילצו את הכלבה - ובכך הצילו את חייה. הכלבה הועברה לידי וטרינר במצב טוב.

הפנייה לקוזי התקבלה בשל פנייה למוקד 106 של עיריית תל אביב, בדבר מקרה מזוויע של כלבה שנקברה בעודה בחיים בגן שעשועים במרכז העיר. פקחים של עיריית תל אביב וקוזי עצמו הגיעו למקום על מנת לטפל בכלבה, שנאבקה על נשימותיה האחרונות.

כאשר קוזי והפקחים הגיעו למקום הם פגשו את ארבעת הנערים שמצאו את הכלבה. הארבעה הובילו את הפקחים אל תוך הגן הציבורי והראו להם את המראה הקשה - כלבה קטנה מסוג פינצ'ר, פצועה, אותה חילצו לאחר שהייתה קבורה באדמה.

כשנשאלו הנערים באשר למה שאירע סיפרו כי הם טיילו בגן ולפתע הבחינו ברגל מבצבצת מהאדמה וגומת חול שזזה מעלה ומעטה, עליה מונחת אבן כבדה. הנערים הסירו מיד את האבן והוציאו את הכלבה חסרת האונים, ששכבה בתוך שקית פלסטיק לבנה. הנערים שטפו את פני הכלבה, עטפו אותה במגבת חמה והכניסו אותה לקופסת קרטון עד להגיעם של האחראים מטעם העירייה.

"המשטרה לא תוכל להועיל"

קוזי אשר בדק את הכלבה, הבחין כי למרות האירוע הטראומטי שעברה היא במצב סביר וללא סימנים של פגיעות חיצוניות או שברים. הכלבה נראתה מעט חסרת קוארדינציה, הצליחה להזיז את גפיה - אבל לא הייתה מסוגלת להתייצב ולעמוד. "על פי אבחון ראשון הכלבה סובלת מפגיעה עצבית כתוצאה של חבטה או בעיטה חזקה באזור הראש או הגב", סיפר הערב לחדשות 2 באינטרנט. הכלבה הועברה לטיפול וטרינר והיא נמצאת בשלב זה באשפוז במרפאה לטיפול שנועד להציל את חייה.

קוזי הוסיף וסיפר על התסכול מכך שאין אפשרות ממשית לעצור את האנשים שאחראים למעשה הנורא. "מחר אני מתכוון להגיש תלונה למשטרה אך לצערי בגלל מחסור במשאבים המשטרה לא תוכל להועיל בשלב זה. אנחנו ננסה להתחקות אחר הבעלים של הכלבה על מנת לנסות להבין מה קרה", סיפר.

אם ידועים לכם פרטים נוספים על המקרה, אנא פנו למשטרה או למוקד 106 של עיריית תל אביב.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת