תיעוד: הוסר שלט הפרדת הנשים, עשרות הפגינו וקראו לשוטרים "נאצים"

עשרות תושבים חרדים הפגינו הערב נגד שוטרים ופקחי עירייה בבית שמש, שהסירו את השלט שנחשף בחדשות 2, האוסר על נשים "להתעכב על המדרכה ליד בית הכנסת". ראש העיר: "השלט הוא דבר חמור, אבל זה לא רק עניין של להסיר אותו". עד ראייה לאירוע: "הם גידפו ויידו אבנים". כך זה נראה

נמשכת הסערה הציבורית לאחר שידור הכתבה על בית שמש ב"אולפן שישי" בחדשות 2. שוטרי יס"מ, יחד עם פקחים מטעם עיריית בית שמש, הסירו אחר הצהריים שלט בשכונה חרדית בעיר - הקורא להפרדת נשים ולפיו אף אסור להן "להתעכב על המדרכה ליד בית הכנסת".

כמה עשרות חרדים תושבי העיר התכנסו סביב השלט וקראו קריאות בגנות השוטרים והפקחים, אך לא נרשמו אירועי אלימות ולא בוצעו מעצרים. בריאיון לתכנית "שש" אמר הערב ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול: "השלט הוא דבר חמור, אבל זה לא רק עניין של להסיר את השלט". כשנשאל מדוע לא הוסר השלט קודם, כשברור שהוא נמצא שם כבר שנים, השיב אבוטבול: "אני לא ראש עיר 10 שנים".

תושב בית שמש שהיה עד לאירוע סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "הם היו מופתעים תחילה, כי זו השעה שבה הם הולכים להדליק את נרות החנוכה. עד מהרה התאספו עשרות אנשים ולקראת סיום עבודת המשטרה החלו ניסיונות של תושבים להתעמת עם הכוח המשטרתי. קללות וגידופים הושמעו לעבר השוטרים, 'נאצים, פושעים, הסתלקו מפה'. התושבים במקום החלו ליידות אבנים לעבר המשטרה והניידת המשטרתית חטפה לפחות שלוש פעמים אבנים".

"האווירה מאוד מתוחה", הוסיף האיש. "כתושב בית שמש אני לא זוכר תקופה כמו התקופה הזו מאז הפרסום ב'אולפן שישי'. יש ריח של משהו גדול שהולך לקרות באוויר, עושה רושם שהפעם אפשר לגרום לשינוי. באופן אישי עבדתי בחנות שאליה נכנסה אישה כבת 50, צנועה, רק עם שרוולים קצרים ואדם ירק עליה בפנים וצעק לעברה וגידף אותה. אם לא הייתי חושש לפרנסתי הייתי שובר לו את העצמות". לדבריו, "אני מרגיש שיש עליהום כלפי הציבור החרדי בגלל הקצנה של מעטים. זה נשמע כאילו מישהו מנסה לגרוף הון פוליטי בגלל זה".

תושב בית שמש החשוד שירק על אישה - שוחרר  

החרדי שנחשד שירק על אישה תושבת בית שמש, בשל לבושה שלטעמו - לא היה "צנוע" מספיק - שוחרר מוקדם יותר היום לביתו בתנאים מגבילים. האיש, דוד מאיר אייזנבך, נעצר ביום חמישי האחרון בחשד שתקף את האישה ברחוב בעיר. במשטרה טענו כי עולה ממנו סכנה וכן חשש שינסה לשבש את הליכי החקירה, ולמרות שהודה במיוחס לו - הוחלט בבית משפט השלום בירושלים לשחררו.

פרט לאדם ששוחרר, נעצרו בחשד למעורבות בהתנכלות לילדה עוד 10 חרדים תושבי בית שמש. במשטרה טענו כי אלה היו אחראיים, פרט לתקיפת הילדה נעמה מרגוליס בת ה-7 ולתקיפת נשים אחרות, להטרדה של ילדים נוספים שגם הם עשו דרכם לבית הספר שבו הם לומדים.

חרדים תקפו צוות צילום בבית שמש

צוות צילום של חדשות ערוץ 2 שהגיע לצלם היום בבית שמש הותקף על ידי תושבים חרדים מקומיים שהתנגדו לפעילותם במקום. התוקפים התנפלו על אנשי הצוות, ניפצו את שמשות הרכב שעמו הגיעו לעיר, ואף שברו חלק מהציוד שהיה ברשותם.

אנשי הצוות הזעיקו את כוחות המשטרה שהגיעו למקום, ורק בתהערבות שלהם נפסקה התקיפה. כוחות המשטרה ליוו את אנשי הצוות עד שעזבו את העיר. "אם המשטרה לא הייתה מגיעה לשם תוך 10 דקות אני לא יודע איך זה היה נגמר".

"הגענו לעיר כדי לצלם בעקבות אמירתו של ראש הממשלה הבוקר על כך שצריך להסיר את השלטים המפלים", סיפר כתב חדשות 2 שי גל, זמן קצר לאחר התקיפה. "נכנסנו לאותה שכונה שבה הם מוצבים, כעבור דקות התחיל פרץ של אנשים שהתחילו לקרוא לעברינו 'שונאי ישראל' ותוך דקה זה הפך למתקפה של עשרות אנשים שהתנפלו עלינו והחלו ליידות לעברנו אבנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תקיפת הילדה בבית שמש - סיקור מיוחד

ראש הממשלה נתניהו: "קיצוניים לא יפגעו בזכויות נשים"

מארגן מפגן התמיכה בנעמה: "במקום בו יורקים על ילדות ישרפו גם בני אדם" 

בית שמש: יורקים על בת 7 ש"לבושה לא צנוע"

"אלף ישראלים יגנו על נעמה הקטנה"