צפו: חגיגות המולד בבית לחם

נורות החג מקשטות את רחובות בית לחם ובעיר עשרות אלפים הגיעו לציין את חג המולד במקום בו לפי האמונה הנוצרית נולד ישו. בין המשתתפים, גם בכירים ברשות הפלסטינית ובהן יו"ר הרשות אבו מאזן שתקף את המתנחלים: "מעשיהם אינם מוסריים ובלתי נסבלים"

אלפי עולי רגל, תיירים ופלסטינים נוצרים הגיעו לעיר שבה, לפי המסורת, נולד לפני 2012 שנים ישו הנוצרי: בין החוגגים, גם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ובכירים נוספים שהשתתפו בטקס החגיגי.

בעיר שוררת אווירת פסטיבל שמלווה בהמון קישוטים, בלונים, ממתקים ונגנים שנראים מכל עבר, כשעצי האשוח שולטים בנוף. את הרחובות מקשטות נורות צבעוניות שמציירות את הרחובות באורות, וותחתיהן נאספים אלפי חוגגים נוצרים מכל רחבי הארץ והעולם. בניגוד למקובל באירופה, לא קיבל את פני החוגגים שלג, אבל השמש הקרירה לא הצליחה להעיב על השמחה שתגיע לשיאה בחצות, כשהמיסה המסורתית תחל בכנסיית המולד.

לפי ההערכות במשרד התיירות, הגיעו לארץ כ-90 אלף תיירים לרגל חג המולד. ראש עיריית בית לחם, ויקטור בטראש, הביע תקווה כי השנה האזרחית החדשה תביא עמה רוח של תקווה לפלסטינים, שיוכלו להגשים את חלומם ולזכות במדינה עצמאית. "אנו חוגגים את חג המולד הזה ומקווים שבעתיד הקרוב נוכל לממש את זכותנו להגדרה עצמית ולייסד את הדמוקרטיה שלנו, מדינה חילונית באדמה הפלסטינית", הוא אמר.

אבו מאזן: "מעשי המתנחלים בלתי מוסריים"

ראש הרשות אבו מאזן לקח חלק בחג הנוצרי. בדבריו אמר כי אל לישראל לפקפק ברצונם של הפלסטינים לשאת ולתת עימם, גם כעת וגם לאחר הנפת דגל פלסטין באו"ם. "אנו מאמינים בשלום ומאמינים שמנהיגי ישראל לא יציבו קשיים בפני הצבת השלום", אמר יו"ר הרשות. אבו מאזן תקף את המתנחלים ואמר כי מעשיהם אינם מוסריים ובלתי נסבלים.

בכיר פתח, מוחמד אשתייה, אמר בכנס חגיגי שערכה התנועה "הוועד המרכזי של פתח עוקב אחר ההרחבה המאסיבית של ההתנחלויות באזור בית לחם. תוואי חומת ההפרדה חוסם את הדרך שעבר ישו מירושלים לבית לחם". הוא התייחס לנוצרים המתגוררים בשטחי הרשות ואמר כי אלה מהווים "חלק מהפסיפס שממנו מורכב העם הפלסטיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת