אלי גוטמן סגר כמאמן נבחרת ישראל בכדורגל

בפגישה שנערכה אמש בין המאמן ליו"ר ההתאחדות סוכמו תנאי העסקתו של גוטמן, שינסה להוביל את הנבחרת למונדיאל 2014 בברזיל. בשבוע הבא אמורה לאשר מזכירות ההתאחדות לכדורגל את המינוי. המבחן הראשון של גוטמן יהיה כבר בפברואר הקרוב במשחק ידידות נגד נבחרת אוקראינה

מאמן הפועל תל אביב לשעבר אלי גוטמן נפגש אתמול בערב עם יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון בביתו בפתח תקוה וסגר כמאמן נבחרת ישראל. גוטמן, שהיה המועמד המוביל לאחר סיום עבודתו של לואיס פרננדס הצרפתי סיכום לקדנציה אחת, כלומר כל טורניר מוקדמות המונדיאל שייערך בברזיל ב-2014 ומתחיל את עבודתו בחודש ינואר.

החוזה תקף עד שנת 2013, כשברור שהעפלה למונדיאל תאריך את תוקפו. לאור ההגרלה הקשה של ישראל בטורניר, שכוללת את נבחרות פורטוגל ורוסיה החזקות, ברור שהמשימה להעפיל למונדיאל תהיה הפעם קשה במיוחד, לכן גוטמן לא יימדד רק על פי השורה התחתונה של העפלה למונדיאל, אלא בשלב ראשון יסתפקו גם בכדורגל טוב ומהנה, אחרי הקדנציה הכושלת כל כך תחת המאמן הצרפתי.

שכרו של גוטמן יהיה צנוע בהרבה וינוע סביב 200 אלף דולר לשנה, לעומת פרננדס שקיבל 480 אלף אירו בשנה. עדיין לא הוחלט לגבי עוזר המאמן, כשהמועמדים הם ניר קלינגר שעד לאחרונה היה מאמן הפועל באר שבע ויוסי אבוקסיס, שהיה עוזרו של גוטמן בשנים המוצלחות בהפועל תל אביב.

המינוי עדיין לא רשמי, כיוון שהוא צריך עוד לעבור אישור מזכירות ההתאחדות לכדורגל, שתתכנס בשבוע הבא וצפויה לאשר פה אחד את המינוי.

גוטמן נחשב כבר הרבה שנים לאחד המאמנים הישראלים הבכירים. ברזומה שלו שתי אליפויות בישראל, אליפות היסטורית עם הפועל חיפה ב-1999 ועוד אחת עם הפועל תל אביב ב-2010. בנוסף הוא מחזיק בשלושה גביעים, עם הפועל באר שבע ושניים עם הפועל תל אביב.

בנוסף, הוא העפיל לליגת האלופות עם הפועל בעונה שעברה והציג טורניר מרשים בבמה המרכזית של אירופה. נזכיר כי בעונתו האחרונה עבר אירוע לב שהשבית אותו לכמה שבועות מהגרשים. בסיום אותה עונה החליט לקחת פסק זמן מכדורגל, בידיעה שהוא בעל הסיכויים הטובים ביותר להיבחר למאמן הנבחרת. רק לאחרונה סירב להצעה כספית מפתה ממכבי תל אביב מתוך בחירה בתפקיד המאמן הלאומי.

אלי גוטמן מסר בתגובה: "נערכה פגישה עם אבי לוזון ושטרן חלובה סגנו, שבה שטחתי את האני מאמין המקצועי שלי וסוכמו כל הפרטים. קיבלתי את ברכת הדרך, ואני ממתין לאישור מזכירות ההתאחדות לכדורגל שנאמר לי כי תתכנס בשבוע הבא. ביקשתי להתחיל בינואר וקיבלו את בקשתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת