המטייל שנעלם בבוליביה שב לארץ: "שמח לחיות"

אחד הישראלים שננטשו בלב הג'ונגל חזר לארץ וגולל את הסיוט שעבר. הוא סיפר על שלושה שבועות של תעייה בלב היער ועל המוות שארב בכל פינה

שבועות של המתנה מורטת עצבים באו לקצם הערב, כשעידן רוש - שעקבותיו אבדו בבוליביה וכמעט מת בלב הג'ונגל, שב בריא ושלם הביתה. "אני שמח לחיות", הוא אמר זמן קצר אחרי שירד מהמטוס.

כמעט כמו כולם, יצא גם עידן לטיול המסורתי של אחרי הצבא. אחרי 14 יום, הוא נחרד לגלות כי המדריכים ששכר לא היו אלא מתחזים - שנעלמו לפתע בלב הג'ונגל. כך מצאו עצמם עידן וחבר שהתלווה אליו לגמרי לבדם.

עידן סיפר על ההתרחשויות והתחושות: "הם פשוט זרקו את כל הציוד שלנו לרגלינו ואמרו לנו שהם הולכים לדרכם וכן שלא ייעקבו אחריהם. למדנו להשלים עם המוות, אבל לא הצלחנו כך עם המחשבה על מה שיקרה למשפחה שלך ומה שייתרסק בבית אם לא נחזור. חיזקנו אחד את השני, חשבנו על המשפחה ועל איך מייצרים אוכל ואיפה הכל קל להשיג אותו. רזיתי בתקופה הזאת 13 קילו".

עידן וחברו פשוט החלו ללכת, בתקווה להגיע למקום מבטחים. במשך 10 ימים הם נאחזו בחיים ונאלצו להתמודד עם אתגרים לא צפויים: "כמעט שאכל אותי תנין", סיפר עידן. "הוא פשוט קפץ אחריי בנהר. עמדתי וראיתי בועות צפות מסביבי".

החילוץ המיוחל מאן להגיע, עד שמסוק אחד שהפציע בשמיים שינה את התמונה: "הלכנו וצעקנו לשמיים כמו מטורפים בשארית כוחותינו. זה היה רגע של אושר עילאי".

החילוץ של השניים נעשה בשיתוף פעולה של חברות הביטוח "הפניקס" ו"כלל בריאות", עם צוותי חילוץ של חברות "סיטל" וחיליק מגנוס. האחרון, מחלץ מנוסה, הצביע על הטעות שעשו השניים: "צריך לקחת מדריך ממשרד מוכר. הוא צריך להיות מנוסה. אסור לאלתר מדריך".

עכשיו, יישאר הסרט הרע כזיכרון מר - שממנו עלתה תובנה חשובה אחת: "הדבר הכי חשוב הוא אחדות המשפחה. הגעתי בדיוק לחנוכה, הזמן הכי טוב לבוא". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת