מעשה ונדליזם באתר עתיקות בצפון

ונדליזם קשה התבצע באתר ארכיאולוגי סמוך לעפולה בצפון. בין הממצאים שנשרפו: כלי עבודה, מיכלי מים עתיקים וכלי חרס שמעידים על התקופות ועל צורת החיים ביישוב מ-1,000 לפני הספירה ועד התקופה הפרסית. ברשות העתיקות מעריכים שהוונדליזם בוצע על ידי גורמים חרדיים: "ההרס מחק שורות מספרי ההיסטוריה של כולנו"

"ליל פרעות נגד הארכיאולוגיה" (רשות העתיקות)

הרס קשה לארכיאולוגיה ליד עפולה: ונדליזם חמור נחשף הלילה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות באתר העתיקות "ח' טבת", באזור שלפני סלילת הכביש העוקף לעפולה.

החבלות שנמצאו כללו שריפה של מכולה עמוסה בממצאים עתיקים ביניהם כלי עבודה, חממות עבודה, מיכלי מים ענקיים וכלי חרס שמעידים על צורת החיים בישראל בתקופות הישראלית (1000 לפני הספירה) ועד התקופה הפרסית (המאה השישית לפני הספירה). ברשות העתיקות מעריכים כי הוונדליזם נעשה על ידי גורמים חרדיים.

"זהו ליל פרעות נגד הארכיאולוגיה, נגד רשות העתיקות ומדינת ישראל", אמר דרור ברשד, ארכיאולוג מרחב צפון ברשות העתיקות. "ההרס שנעשה הלילה מחק שורות מספרי ההיסטוריה של כולנו. מעבר לנזק הכספי שנאמד בעשרות אלפי שקלים, יש כאן פגיעה בלי הפיכה בארכיאולוגיה ונזק שיימנע את השלמת פאזל הרצף ההתיישבותי במקום".

ברשות העתיקות מציינים שאתמול התרחש עימות בחפירה אחרת בצפון, ליד היישוב חוקוק, הנעשית לפני הרחבת כביש 65. לאחר שהובהר לאנשי אתר קדישא כי הם אינם רשאים להסתובב בשטחים בהם מתנהלות חפירות ארכיאולוגיות, התפתחה במקום התפרעות שהפריעה להמשך החפירה. עוד נמסר כי לפני חודש וחצי שרפו מכולה עם ממצאים ארכיאולוגים באתר מגדל על שפת הכנרת, ומאז נשמעים איומים נגד ארכיאולוגים ברשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת