חשין מדבר על בנו שניאור ז"ל: "חיינו מאותו זמן הם לא חיים"

בדמעות ובכאב גדול, הניח היום שופט ביהמ"ש העליון בדימוס מישאל חשין את אבן הפינה לשביל אופניים על שם בנו, שנדרס על ידי טל מור. "בכל צומת בחיי אני שואל 'מה שניאור היה אומר'", אמר חשין בהתייחסות ראשונה לטרגדיה מאז שהנהג הדורס נשלח ל-12 שנות מאסר

לראשונה מאז נגזרו 12 שנות מאסר על הנהג שדרס למוות את בנו, אביו של שניאור חשין ז"ל מדבר על כאבו ועל כאב המשפחה. המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס נשא דברים בטקס הנחת אבן פינה לשביל אופניים על שמו של שניאור ז"ל, מפארק נחל באר שבע ועד לפארק גולדה.

"יום שישי, היום בו בני נהרג, היה יום של שגרה למרבית האנשים, אבל לא לנו", אמר חשין. "לא ידענו שאנחנו נפרדים משניאור באותו יום, הוא הלך לדרכו בודד. היה זה יום של שבר עבורנו, חיינו מאותו זמן הם לא חיים. בכל צומת בחיי אני שואל 'מה שניאור היה אומר'. בהחלטה לקרוא על שמו שביל אופניים (הוא) היה תומך מאוד".

חשין הוסיף בדמעות: "יש חיסרון גדול במדינת ישראל בכל הנוגע לרוכבי אופניים, זו פשוט סכנה של ממש, סיוט. הרבה רוכבים נפגעו. ישנו קטל דרכים מיותר. נסיעה של שעתיים באופניים הופכת לפרידה".

12 שנות מאסר בפועל לטל מור

באוקטובר השנה, שנה ו-4 חודשים לאחר דריסתו למוות של חשין ז"ל, גזר בית המשפט המחוזי בפתח תקווה 12 שנות מאסר בפועל על טל מור, שהורשע בדריסתו והריגתו של רוכב האופניים ובהפקרתו לאחר מכן. בנוסף נגזרו על מור שנתיים מאסר על תנאי, הוחלט לשלול את רישיונו ל-20 השנים הבאות וכן נגזר עליו תשלום פיצויים למשפחת חשין בסך 30 אלף שקלים.

מור צפוי לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו בניכוי תקופת המעצר שריצה עד כה. "יש להחמיר בעונשם של נהגים תחת השפעת סמים ואלכוהול", אמר השופט זכריה כספי עם הקראת גזר הדין. "אדם נורמטיבי אינו מתיר אדם להתבוסס בדמו בכביש". עוד אמר השופט כספי כי הצורך להחמיר בענישה מתגבר "ככל שחולפות השנים ומתרבים המקרים של נהיגה תחת השפעה של סמים ואלכוהול".

בהחלטתו התייחס השופט כספי להתנהגותו במהלך החקירה, ולשינוי הגרסאות שמסר. "התנהגות הנאשם בכללותה היא התנהגות קשה. הסיכונים שנטל על עצמו, ואשר נתממשו, למרבית הצער, היו רבים מאוד ובהמשך התנהל באופן נקלה, כאשר נס מן המקום, כדי למלט את נפשו מידיו של החוק. הוא הוסיף חטא על פשע בשיבוש החקירה", דברי השופט. "הוא לא נטל אחריות על מעשיו ולא הודה בהם. זו גישה לגיטימית, אמנם, אך בדרך הזו מנע מעצמו ליהנות מפירותיה של הודייה. הקשבתי, היטב, לאשר אמר בדברו האחרון. כל ששמעתי היו דברים עמומים ומעורפלים וכאלה שאינם חד-משמעיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת