הנשק החדש של הספארי: הזמבורות

אם בעבר הזברות והאנטילופות פחדו מאוד ממכוניות המבקרים שהגיעו לספארי, כעת כשהן רואים אותן הן חושבות על אוכל. החיות החלו לעלות לכבישים ולהסתובב בין המכוניות ומסכנות את עצמן ואת המבקרים בחיפושים אחר מזון. צוות ההנהלה מצא פתרון מקורי לבעיה: שימוש בזמבורות ובזרנוקי מים. האם הרעש ירחיק את החיות?

בספארי ברמת גן נתקלו לאחרונה בבעיה קשה במגרש החניה - אנטילופות עצומות וזברות. החיות הגדולות מצליחות להיכנס לחניונים, מתקרבות למכוניות של מבקרים ומטרידות את מנוחתם. הבעיה נוצרה כי מבקרים רבים האכילו אותן בשטח האפריקני הפתוח וגרמו לאנטילופות ולזברות להתקרב אליהם.

בתקופה האחרונה מספר מבקרים אף ננשכו מהזברות ובספארי חוששים שהתופעה תימשך. הצוות הבכיר של הספארי התכנס לאחרונה בעניין זה ומצא פתרון מקורי לבעיה, וזמבורות וזרנוקי מים נבחרו לאמצעים החדשים שיתמודדו איתה. בנוסף, הוחלט לגדר את כל האזור הפתוח בו חונים רכבים בימי עומס, כדי שהאנטילופות לא יתקרבו גם לחנייה זו ולהוסיף מעבר בקר באורך של 8 מטר.

"אנו מקווים לתקוף את התופעה מכל הכיוונים", אמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט דוברת הספארי, שגית הורוביץ. "אסור שאנשים יאכילו את החיות, יש לזה אפקט ישיר והן עלולות להיפגע". הורוביץ סיפרה כי בעבר החיות פחדו מאוד מהמכוניות אבל כעת התופעה נעלמה. "הם כל היום בכבישים ואנו מקווים מאוד שזה ייפסק באמצעות הכלים החדשים", סיכמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת