ניצבים בדימוס נגד דוח המבקר על הכרמל: "יפילו הכל על השוטרים"

20 קציני משטרה בכירים התאגדו לקראת יציאה למאבק ציבורי נגד הדוח הקרב ובא של מבקר המדינה, הצפוי למתוח ביקורת על תפקוד המשטרה באירוע. מאבק הניצבים יכלול עצומה ובעתיד אף עתירה לבג"ץ נגד המסקנות. "היד הכי קלה על ההדק כשמדובר בלובשי המדים", הם מאשימים. "בגלל כמה כשלים טכניים, רוצים להפיל עליהם את כל התיק"

שעות אחרי הודעת מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, על החלטתו לדחות את פרסום הדוח שהוא מחבר בנוגע לשריפת הענק הכרמל בשל "החמרה בממצאים", מתאחדים כ-20 ניצבי משטרה בדימוס כדי "למנוע מהמבקר להטיל את האחריות על התיק כולה על קציני משטרה", כהגדרתם.

מבין קציני המשטרה הבכירים, בחרו לחשוף את דבר השתתפותם ביוזמה:

• ניצב בדימוס מיקי לוי - לשעבר מפקד מחוז ירושלים.

• ניצב בדימוס אליק רון - לשעבר מפקד המחוז הצפוני.

• ניצב יוסי סדבון - לשעבר ראש אגף החקירות ומפקד מחוז תל אביב.

• ניצב בדימוס דן רונן - לשעבר מפקד המחוז הצפוני.

• ניצב בדימוס משה מזרחי - לשעבר ראש אגף החקירות.

הקצינים הבכירים לשעבר החליטו לצאת למאבק אחרי שנועצו בעו"ד רונאל פישר. בין היתר, הם שוקלים לחבר עצומה בנושא וכן לא מן הנמנע שאחרי פרסום דוח המבקר, הם יעתרו יחדיו נגדו לבג"ץ.

ניצב בדימוס מיקי לוי אמר הערב כי "יש חשש אמיתי שאנשי משטרה יופקרו". עמיתו, ראש אגף החקירות לשעבר ניצב בדימוס משה מזרחי, מחה על כך ש"היד הכי קלה על ההדק כשמדובר בעניינם של לובשי המדים". הוא האשים כי "בגלל כמה כשלים טכניים, רוצים להפיל עליהם את כל התיק".

ניצב בדימוס סדבון הזהיר כי "מסתמנת כאן כוונה לבצע בקציני משטרה מעשה שלא ייעשה - להשאיר אותם אחראים יחידים ולתת לגורמים אחרים להתחמק. אסור לשכוח שקציני משטרה סיכנו את חייהם באסון הכרמל וגם שילמו בחייהם".

ייתכן שההתפתחויות הללו מהוות רק את יריית פתיחה למאבק ציבורי ארוך, אותו יובילו בכירים לשעבר במשטרה נגד מבקר המדינה והדוח שהוא צפוי לפרסם.

ממשרדו של מבקר המדינה נמסר בתגובה לידיעה כי "במשרד המבקר עדיין עובדים על הדו"ח. בשלב זה אין כל מסקנות וייקח עוד כחודש עד שיהיו. כל השאר הוא ניחוש חסר כל בסיס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת