גוטמן יקבל פנייה רשמית בשבוע הבא: בוא לנבחרת

ההתאחדות לכדורגל הודיעה היום רשמית על סיום דרכו של לואיס פרננדז כמאמן נבחרת ישראל, כצפוי לאחר הקמפיין הכושל. לוזון סיפר שהוא טרם שוחח עם אלי גוטמן על אפשרות מינויו, אולם על פי כל האינדיקציות, המאמן הלאומי יהיה מאמן הפועל ת"א שיקבל פנייה רשמית בשבוע הבא וינסה להוביל את הנבחרת למונדיאל ברזיל 2014

אלי גוטמן. בקרוב בנבחרת הלאומית

בהתאחדות לכדורגל נערכה היום ישיבת מזכירות, בה הודיע רשמית היו"ר אבי לוזון על סיום דרכו של מאמן נבחרת ישראל, הצרפתי לואיס פרננדז.

ההחלטה הייתה צפויה מראש לאור התוצאות של קמפיין הנבחרת האחרון, שבסיומו לא הצליחה נבחרת ישראל להעפיל ליורו 2012. הנבחרת בהנהגתו של הצרפתי רשמה בין היתר הפסדים לשתי יריבותיה העיקריות בבית, יוון וקרואטיה, ובעיקר נראתה כמו נבחרת מבולבלת וחסרת דרך – בהחלט לא כמו הנבחרת שהיינו רוצים לראות.

לוזון סיפר שהוא עוד לא שוחח עם גוטמן באופן אישי והתעקש שהוא מתכוון עדיין להמתין לפני ההכרזה על מינוי המאמן החדש, אולם כבר בשבוע הבא צפוי מאמן הפועל ת"א לשעבר לקבל פניה רשמית.

בישיבה נקבע כי לוזון ושטרן חלובה יקימו ועדת איתור שתמליץ על מועמד ראוי, אולם ברור כי המועמד המוביל ואולי היחידי הוא גוטמן. המאמן המוערך קיבל אינדיקציות לכך שהוא הבחירה של ראשי ההתאחדות והוא זה שצפוי להדריך את הנבחרת לקראת מוקדמות מונדיאל ברזיל 2014.

המשכורת של גוטמן צפויה להיות נמוכה בהרבה יחסית לשכר שקיבל פרננדז, כ-480 אלף יורו לשנה. מאמן הפועל ת"א לשעבר קיבל רק לאחרונה הצעה כספית נדיבה להחליף את איוניר, וסירב בידיעה שבקרוב הוא יקבל את הג'וב הנחשק – לנסות להוביל את הנבחרת הלאומית, לראשונה אחרי 44 שנה, אל המונדיאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת