המשפחות השכולות נגד דני רוזן: "אנחנו אבלים ואתה הולך להתראיין"

שנה שלמה הם שמרו בבטן את הרגשות הקשים, אך היום בתום טקס האזכרה לחללי אסון הכרמל - הכל התפרץ. אלמנתו של נהג אוטובוס הצוערים דוד נבון, ומספר משפחות שכולות נוספות, תקפו את דני רוזן במחאה על הריאיונות הרבים שהוא מעניק לכלי התקשורת. "מי שמך למלך עלינו", תהו, "שלא תישרף מהפלאשים של המצלמות"

לאחר שבטקס הזיכרון הקודם לחללי אסון הכרמל היו המשפחות השכולות עסוקות בלתקוף את הגורמים הממשלתיים - היום הן תקפו האחת את השנייה.

האירוע הרגיש עצמו עבר בשלום ללא מהומות וקריאות ביניים, אבל בתום הטקס פנו משפחתו של דוד נבון ז"ל, שהיה נהג אוטובוס הצוערים, ותקפו את דני רוזן - בעלה של תנ"צ אהובה תומר ז"ל, שלטענתם מסתיר את שלד אוטובוס הצוערים.

"הגיע הזמן שכשאתה מתראיין, תדבר רק בשם עצמך", צעקו לעברו בני המשפחה בזמן שהתראיין לכלי התקשורת. "אתה נוהג לייצג אותנו, מי שמך למלך עלינו? אנחנו היינו עסוקים באבל שלנו אבל אתה ניגשת לכל מצלמה", תהו בני המשפחה שאף הזהירו אותו בציניות שלא "להישרף מהפלאשים (הבזקי המצלמה)".

לאחר הטקס, הגיע שר הפנים אלי ישי לריאיון מיוחד בתכניתנו "שש" עם סיון רהב-מאיר. "זו באמת טרגדיה. האסון הזה ילווה את ההורים השכולים, היתומים האחים והאחיות לכל החיים. אני מבין ללב המבקרים אבל לא אכנס כרגע לדוח המבקר. ברור שאחד הגורמים לאסון היה הכשל האנושי במקום ובאישור להכנסת האוטובוס לציר".

עוד קודם לדבריו של ישי, מתחה עינב ברמי, אלמנתו של ירון ברמי ז"ל, ביקורת על קציני המשטרה והשב"ס שאחראים לטענתה למות בעלה. ברמי הסבירה את החלטתה להיעדר מהטקס כצעד מחאה. "איך אני יכולה לשבת שם כשבשתי השורות הראשונות יושבים האחראים למות בעלי? אני מצפה מהם שיתפטרו כדי שלא יקרה עוד אסון כזה".

טקס הזיכרון המלא לחללי אסון הכרמל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת