סערת המדרשה: עימות בין האם לבתה

המשטרה פתחה בבדיקה לאחר שהורים לצעירות הלומדות במדרשת "באר מרים" בירושלים טענו כי אהרון רמתי, העומד בראש המוסד, מחזיק את הבנות בניגוד לרצונן. בריאיון לתכנית שש עם עודד בן עמי מתייחס לראשונה מנהל המדרשה לטענות ומאפשר הצצה נדירה למקום

מה באמת קורה במדרשת "באר מרים" בירושלים? מזה מספר שנים טוענים הורים לצעירות כי בנותיהם עוברות שטיפת מוח במקום, מוסתות נגדם ומוחזקות בניגוד לרצונן. על רקע הטענות הקשות אפשר היום אהרון רמתי, העומד בראש המוסד, הצצה ראשונה למדרשה בשכונת סנהדריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את צוות הצילום של חדשות 2 ליוו לכל אורך הסיור מצלמות מטעם המדרשה עצמה. חדרי המגורים של הבנות קטנים וצפופים וחלק ממקומות השינה ממוקמים במרפסת עם גג ארעי. מספר המיטות במקום קטן בהרבה ממספר הבנות, שחלקן נאלצות לישון בלילה על מזרן על הרצפה.

למרות החשדנות, במדרשה הסכימו לענות לכל שאלה שהופנתה אליהם ולפתוח כל דלת. על הטענות על מחסור באוכל הם השיבו בארוחת צהריים עשירה ובמקררים מלאים. הזנחה לא נצפתה שם, חלק מהבנות אף החזיקו טלפונים סלולריים, אבל כל השאלות על דמותו של אהרון הרמתי נותרו באוויר.

"זה ממש לא מקלט", הגיב היום הרמתי לראשונה לטענות בריאיון לתכנית שש עם עודד בן עמי. "הרוב המוחלט של הבנות עובדות בשעות הבוקר ואחר הצהריים מקבלות כמה שיעורים במדרשה. הבנות גדולות והן עושות מה שהן רוצות".

לדבריו מצטרפת גם נופר וקנין, צעירה המתגוררת במקום כבר ארבע שנים. אמה של נופר, מירי, טוענת כי בתה הוסתה נגדה וכי לא פגשה אותה כבר יותר משנה. "אני אוהבת את אמא ואבא שלי, אבל זה פשוט לא התאים לי", אומרת נופר על המגורים בבית. "הם ראו את המקום וראו שטוב לי, עד שקיבלו שיחת טלפון מ'לב לאחים' ומאז היה שינוי מאוד קיצוני ביחס שלהם כלפיי".