חלק מהמשפחות לא יגיעו לטקס האזכרה: "רוצים לדעת מי אשם"

טקס האזכרה הממלכתי להרוגי אסון הכרמל ייערך בצהריים, אך 3 משפחות – ברמי, ביטון וסירחאן לא יגיעו לקחת בו חלק. "עד היום לא נעשה דבר, גם מבקר המדינה לא הוציא שום דוח", אומרים במשפחות השכולות. "ביקשנו ועדת חקירה, אבל אף אחד לא לוקח אחריות"

טקס האזכרה הממלכתי להרוגי אסון הכרמל ייערך מחר, והשאלות הפתוחות עודן כמו פצע פתוח בעבור מספר משפחות שאיבדו את יקיריהן באסון, שגבה את חייהם של 44 בני אדם.

שידור ישיר החל מהשעה 14:00 באתר האינטרנט של חדשות 2: טקס האזכרה הממלכתי לנספי אסון הכרמל

משפחות ברמי מהנגב, משפחת ביטון מקריית גת ומשפחת סירחאן מהיישוב מרר בצפון ששכלו את בניהן באסון, אינן מתכוונות להגיע מחר לטקס הממלכתי, שייערך במעמד ראש הממשלה נתניהו, שר הפנים ישי, יו"ר הכנסת ריבלין והמשפחות השכולות.

"לא הייתי משתמש בביטוי 'מחרים', אבל אנחנו מוחים ולא נגיע לטקס", אמר הערב בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט נתן צידקי, חמו של ירון ברמי ז"ל שנספה באסון. "ביקשתי שתהיה ועדת חקירה. עד היום, למעשה לא נעשה דבר. לא כיבדו אותנו עד היום. אף אחד לא לקח אחריות - קצינים במשטרה, בשב"ס. בינתיים גם מבקר המדינה לא הוציא שום דוח".

"צריך להבדיל בין השריפה לאסון ואת זה הציבור בישראל אולי עדיין לא מבין", טוען צידקי. "אנחנו דורשים ועדת חקירה שתחקור את היום שבו קרה האסון. לא מעניין אותנו מה היה לפני 10 או 15 שנה. מעניין אותנו מה היה באותו יום, בדרג הביצועי - קציני המשטרה וקציני השב"ס. מי שלא היה בסדר, שיישא באחריות. כולם טוענים שהם בסדר גמור ולא אשמים - אז מי אשם? אני אשם? או החתן שלי שהלך לעולמו?".

דני רוזן נפגש עם אלי ישי ושוחח בטלפון עם אשתו

מוקדם יותר היום נערכה פגישת פיוס בין דני רוזן, ששכל את בת זוגו תת ניצב אהובה תומר ז"ל באסון הכרמל, לבין שר הפנים אלי ישי. לאחר מכן שוחח רוזן עם אשתו של השר - ציפי ישי. בשיחה התנצל רוזן על ההאשמות שפגעו גם במשפחתו של ישי וקרא גם לרעייתו לבוא לטקס האזכרה הממלכתי שיתקיים מחר.

"זה יהיה אולי פיצוי קטן על הכאב והסבל", אמר רוזן בשיחה הטלפונית. "אני מבקש אם את יכולה לבוא, אני אעריך את זה מאוד מאוד".

הפגישה נערכה היום בתיווכו של עו"ד יעקב בורובסקי, חבר משותף של השניים, שהביא לסיום הסכסוך בן השנה, במהלכו נשמעו לא מעט האשמות, שחלקן הגדול הופנה לשר ישי. במהלך הפגישה הבהיר השר ישי כי רגישותו הרבה למשפחת השכול היא זו שמנעה ממנו להגיב להתקפות האישיות במהלך השנה האחרונה. ישי אף הציג בפני רוזן מסמכים רבים ומסווגים שנועדו להבהיר כי השר פעל במרץ למוכנות מערך הכבאות, חלקם מסמכים חדשים שלא הוצגו עד היום. בתגובה, אמר רוזן כי למרות שאינו מהווה גוף בדיקה או ביקורת, הוא מתפעל מכנות הדברים כפי שעלו.

על הפגישה עצמה, אמר הערב צידקי: "רוזן מדבר בשם המשפחות, אבל אני לא יודע בדיוק אילו. הוא הולך ואומר את שמות המשפחות - אבל זו כלל לא דעתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת