צפו: דני רוזן מתנצל בפני אשתו של ישי

בן זוגה של אהובה תומר ז"ל נפגש היום עם שר הפנים אלי ישי לפגישת פיוס, לאחר שנה מלאת מתחים והאשמות מאז אסון הכרמל. במפגש התקיימה גם שיחת טלפון עם ציפי ישי, אשתו של השר, במהלכה הפציר בה רוזן להגיע גם היא לטקס האזכרה מחר

במהלך פגישת הפיוס שנערכה היום בין דני רוזן, ששכל את בת זוגו תת ניצב אהובה תומר ז"ל באסון הכרמל, לבין שר הפנים אלי ישי, שוחח רוזן עם אשתו של השר - ציפי ישי. בשיחה התנצל רוזן על ההאשמות שפגעו גם במשפחתו של ישי וקרא גם לרעייתו לבוא לטקס האזכרה הממלכתי שיתקיים מחר.

"זה יהיה אולי פיצוי קטן על הכאב והסבל", אמר רוזן בשיחה הטלפונית. "אני מבקש אם את יכולה לבוא, אני אעריך את זה מאוד מאוד".

בתוך כך, נודע הערב לחדשות 2 באינטרנט כי שלוש משפחות של הרוגי אסון הכרמל מתכוונות להחרים את טקס האזכרה הממלכתי: משפחתו של ירון ברמי ז"ל, משפחתו של רועי ביטון ז"ל ומשפחתו של איאס נג'יב סרחאן ז"ל.

"רוזן אמר לישי שהוא מאמין ביושרו" 

הפגישה נערכה היום בתיווכו של עו"ד יעקב בורובסקי, חבר משותף של השניים, שהביא לסיום הסכסוך בן השנה, במהלכו נשמעו לא מעט האשמות, שחלקן הגדול הופנה לשר ישי. במהלך הפגישה הבהיר השר ישי כי רגישותו הרבה למשפחת השכול היא זו שמנעה ממנו להגיב להתקפות האישיות במהלך השנה האחרונה. ישי אף הציג בפני רוזן מסמכים רבים ומסווגים שנועדו להבהיר כי השר פעל במרץ למוכנות מערך הכבאות, חלקם מסמכים חדשים שלא הוצגו עד היום. בתגובה, אמר רוזן כי למרות שאינו מהווה גוף בדיקה או ביקורת, הוא מתפעל מכנות הדברים כפי שעלו.

"השר ישי ומר דני רוזן הסכימו כי יש לעשות הכל כדי שחקר האמת ייצא לאור ויופקו הלקחים האמיתים מהאסון הכואב והקשה", אמר עו"ד בורובסקי בסיום הפגישה. "מר רוזן הבטיח לשר כי מצדו לא תיעשה פעולה שעלולה לפגוע בשר ישי, להעליבו או חלילה להשפילו, וכי הוא מאמין ביושרו של השר ובכוונותיו הטהורות". רוזן אף פנה במהלך הפגישה בטלפון לאשתו של השר ישי, והשתתף בצערה על עגמת הנפש והסבל הרב שנגרם לה ולבני משפחה בשנה האחרונה, והיא אף הוזמנה ליטול חלק בטקס שייערך מחר.

"נמנע מצב מגוחך שבו ראש הממשלה לא משתתף בטקס לזכר הנספים"

"במהלך הפגישה פנה רוזן לשר בשם המשפחות השכולות וביקש ממנו להפעיל את סמכותו ולהכריז על האנדרטה שתיחנך מחר על הכרמל כאתר הנצחה לאומי. השר ישי התחייב לבדוק ולהפעיל את מלוא סמכותו כדי שהאתר אכן יוכרז כאתר הנצחה לאומי והאירוע השנתי יוכר כאירוע ממלכתי", הוסיף בורובסקי.

בתום הפגישה הוסיף רוזן כי המהלך נעשה למען המשפחות השכולות, והעדפת רגשותיהן על פני רגשותיו האישיים. "אני חושב שטוב שעשיתי כך", אמר רוזן והוסיף כי הוא חושב ש"ראוי ששר הפנים יהיה נוכח באירוע ושלא תהיינה לו שום הפרעות, ואת כל שאר חילוקי הדעות נפתור במהלך החודשים הקרובים ובטוח שיהיו בינינו פגישות נוספות כדי לבחון את הטענות של שר הפנים, שעדיין לא הועלו בפני שום פורום והיום נחשפתי להן".

"אני שמח שהשר אלי ישי נענה לקריאה ויהיה נוכח מחר בטקס. וגם יצהיר שהוא יתמוך וינסה לקדם את הפיכת אתר ההנצחה לאסון הכרמל לאתר הנצחה לאומי, ואז שוב לא נעמוד בפני מצבים גרוטסקיים שבהם ראש הממשלה יאמר שהוא לא מגיע לאירוע מפני שזה אירוע לא ממלכתי", הבהיר רוזן. "בזאת נסיר את אבן הנגף הזו והאתר יהיה אתר לאומי ממלכתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת