שנה אחרי האסון: פגישת פיוס בין השר ישי לדני רוזן

מאז ש-44 יקיריהם נספו באסון הכרמל, בני משפחותיהם הטיחו את זעמם בשר הפנים. אך היום נפגש ישי עם דני רוזן, בן זוגה של אהובה תומר ז"ל, לפגישת פיוס. בסיום הפגישה הבטיח ישי להשתתף בטקס לזכר ההרוגים, והתחייב לפעול להכרזה על האנדרטה שהוקמה כאתר הנצחה לאומי. "לא סלחתי", אמר רוזן, "אבל חשוב שהטקס יהיה ממלכתי"

סוף לסכסוך: שנה חלפה מאז איבדו 44 משפחות את יקיריהן בשריפה בכרמל, במהלכה נשמעו לא מעט האשמות שחלקן הגדול הופנה לשר הפנים אלי ישי. שנה אחרי, נערכה היום פגישת פיוס בין דני רוזן, ששכל את בת זוגו תת ניצב אהובה תומר ז"ל באסון לבין השר ישי. את הפגישה העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

הפגישה נערכה היום בתיווכו של עו"ד יעקב בורובסקי, חבר משותף של השניים, שהביא לסיום הסכסוך הממושך. במהלך הפגישה הבהיר השר ישי כי רגישותו הרבה למשפחת השכול היא זו שמנעה ממנו להגיב להתקפות האישיות במהלך השנה האחרונה. ישי אף הציג בפני רוזן מסמכים רבים ומסווגים שנועדו להבהיר כי השר פעל במרץ למוכנות מערך הכבאות, חלקם מסמכים חדשים שלא הוצגו עד היום. בתגובה, אמר רוזן כי למרות שאינו מהווה גוף בדיקה או ביקורת, הוא מתפעל מכנות הדברים כפי שעלו.

"השר ישי ומר דני רוזן הסכימו כי יש לעשות הכל כדי שחקר האמת ייצא לאור ויופקו הלקחים האמיתים מהאסון הכואב והקשה", אמר עו"ד בורובסקי בסיום הפגישה. "מר רוזן הבטיח לשר כי מצדו לא תיעשה פעולה שעלולה לפגוע בשר ישי, להעליבו או חלילה להשפילו, וכי הוא מאמין ביושרו של השר ובכוונותיו הטהורות". רוזן אף פנה במהלך הפגישה בטלפון לאשתו של השר ישי, והשתתף בצערה על עגמת הנפש והסבל הרב שנגרם לה ולבני משפחה בשנה האחרונה, והיא אף הוזמנה ליטול חלק בטקס שייערך מחר.

"נמנע מצב מגוחך שבו ראש הממשלה לא משתתף בטקס לזכר הנספים"

"במהלך הפגישה פנה רוזן לשר בשם המשפחות השכולות וביקש ממנו להפעיל את סמכותו ולהכריז על האנדרטה שתיחנך מחר על הכרמל כאתר הנצחה לאומי. השר ישי התחייב לבדוק ולהפעיל את מלוא סמכותו כדי שהאתר אכן יוכרז כאתר הנצחה לאומי והאירוע השנתי יוכר כאירוע ממלכתי", הוסיף בורובסקי.

בתום הפגישה הוסיף רוזן כי המהלך נעשה למען המשפחות השכולות, והעדפת רגשותיהן על פני רגשותיו האישיים. "אני חושב שטוב שעשיתי כך", אמר רוזן והוסיף כי הוא חושב ש"ראוי ששר הפנים יהיה נוכח באירוע ושלא תהיינה לו שום הפרעות, ואת כל שאר חילוקי הדעות נפתור במהלך החודשים הקרובים ובטוח שיהיו בינינו פגישות נוספות כדי לבחון את הטענות של שר הפנים, שעדיין לא הועלו בפני שום פורום והיום נחשפתי להן".

"אני שמח שהשר אלי ישי נענה לקריאה ויהיה נוכח מחר בטקס. וגם יצהיר שהוא יתמוך וינסה לקדם את הפיכת אתר ההנצחה לאסון הכרמל לאתר הנצחה לאומי, ואז שוב לא נעמוד בפני מצבים גרוטסקיים שבהם ראש הממשלה יאמר שהוא לא מגיע לאירוע מפני שזה אירוע לא ממלכתי", הבהיר רוזן. "בזאת נסיר את אבן הנגף הזו והאתר יהיה אתר לאומי ממלכתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת