הרפורמה באוטובוסים: מקצה שיפורים ב-20 קווים

התחבורה הציבורית בגוש דן השתנתה מן הקצה אל הקצה לפני 5 חודשים, עם כניסת הרפורמה באוטובוסים. קווים רבים שונו ולא מעט נוסעים התרעמו על השינויים. עכשיו, בעקבות הביקורת הציבורית צפוי להיערך מקצה שיפורים ביותר מעשרים קווים. טיוטת התיקונים הגיעה לידי חדשות 2

הרפורמה בתחבורה הציבורית בגוש דן, ששינתה את מפת הקווים והתעריפים באזור, יצרה בזמנו לא מעט רעש והתנגדויות. אז הבטיחו במשרד התחבורה לבחון את תלונות הנוסעים ולהכניס תיקונים ברפורמה.

הערב אנחנו מפרסמים לראשונה את הטיוטה של מפת הקווים החדשה, הכוללת שינויים ב-22 קווים וצפויה להיכנס לתוקף בתחילת חודש פברואר.

אילו שינויים צפויים?

עד לפני חמישה חודשים נסע קו 9 דרך רחוב יצחק שדה. בעקבות הרפורמה שונה מסלולו כך שיעבור בדרך השלום, אך כתוצאה מהביקורת הציבורית הוחזר מסלול הקו ליצחק שדה. כעת, במסגרת התיקונים ברפורמה - הוא יעבור פעם נוספת בדרך השלום.

לפני כניסת הרפורמה, המסלול של קו 26 עבר בשכונת ל' שבצפון תל אביב, אך לפני חמישה חודשים הוצא ממנה. רבים מהתושבים נאלצו לצאת אל הצירים המרכזיים כדי להתחבר למערכת התחבורה הציבורית. כעת, בעקבות התלונות ישוב הקו לתוך השכונה.

במסגרת השינויים נראה יחלו לפעול גם קווים חדשים. כך לדוגמה, יופעל קו שירות מקומי שיקשר בין הכרמלית למסוף האוטובוסים בארלוזרוב. הקו יעבור דרך השוק, מרכז דיזנגוף ומגדל המאה. מספרו יהיה ככל הנראה 8, קו שבוטל עם כניסת הרפורמה.

הנוסח הסופי: בתוך שבועיים

אבל בטיוטה של משרד התחבורה אפשר למצוא גם שינויים פחות מרחיקי לכת, כך לדוגמא קו 289 של דן שמסיים היום את מסלולו במסוף שפינוזה באזור, יסיים את הדרך כ-500 מטרים לאחר המסוף. וברחוב צדדי ליד התחנה המרכזית החדשה, שבו ממוקם מוסד גדול לעיוורים, יוכנסו שני קווים שיקלו על חברי המוסד את ההתניידות בעיר.

השינוי המשמעותי ביותר צפוי להיות בקישור בין מרכז תל-אביב לתל-השומר. על פי סקרים שנערכו עבור משרד התחבורה, המסלול של אחד הקווים לתל-השומר נמצא לא יעיל, וכעת נשקל מסלול חדש שאמור להיטיב עם הנוסעים.

הנוסח הסופי של השינויים אמור להתקבל במשרד התחבורה בשבועיים הקרובים. בימים האחרונים הועברה טיוטת השינויים אל חברות התחבורה הציבורית וביום ראשון היא תועבר להתייחסות ראשי השכונות. סביר להניח שלחלק מהסעיפים יקומו התנגדויות. כך או כך, בעוד פחות מחודשיים הנוסעים בגוש דן ייאלצו להתרגל פעם נוספת למציאות חדשה-ישנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת