שר הפנים ישי הורה - והפעוט יוכר כזכר

בעקבות טעות רישום של פקידה במשרד הפנים, נרשם פרדי בן השנתיים בתעודת הזהות שלו כ"נקבה". משפחתו ניסתה לשנות את הרישום השגוי, אך במשרד הפנים סירבו להאמין לרופאה שאישרה כי בדקה את איבר מינו, ולשנות את סעיף המין בתעודת הזהות. הערב פרסם שר הפנים בפייסבוק שלו כי הורה לשנות מיד את מינו של פרדי הקטן

דף הפייסבוק של אלי ישי (פייסבוק)

שר הפנים תיקן את העוול: בעקבות הפרסום על הפעוט פרדי פאוסטובסקי בן השנתיים, שנרשם בטעות כ"נקבה" בתעודת הזהות ומאז מסרבים במשרד הפנים להכיר בו כזכר ולשנות את רישום מינו במסמך הרשמי, הורה הערב השר אלי ישי לשנות את תעודת הזהות ולעדכן בה את מין הילוד של הפעוט ל"זכר".

בדף הפייסבוק של השר ישי נכתב הערב: "על פי חוק, כל תיקון במרשם האוכלוסין, לאחר שנערך רישום ראשוני, מחייב המצאת תעודה ציבורית. במקרה זה, אני מוציא מיידית הנחייה לשנות את מין הילד".

הסיפור יוצא הדופן פורסם הבוקר לראשונה בעיתון "ידיעות אחרונות". פרדי הקטן עלה עם הוריו לישראל מאזרבייג'אן לפני כחודש וחצי. עם הנחיתה בארץ, קיבלו השלושה תעודות עולה, ולמחרת מיהרו לסניף משרד הפנים הקרוב לביתם שבקריית עקרון, כדי להוציא תעודות זהות ישראליות.

ככל הנראה, בשל לחץ זמן שבו הייתה מצויה הפקידה במשרד, בוצעה שגיאה ברישום ומינו של פרדי נרשם כ"נקבה" ולא כ"זכר". סבו ליאוניד, המתגורר בארץ מזה 20 שנה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "הם הגיעו לסניף חמש דקות לפני סגירתו, וככל הנראה זה מה שגרם לטעות".

הרופאה אישרה: "הילד הוא זכר"

כשהבחין בטעות שב הסב למשרד הפנים, וביקש לשנות את רישום המין של נכדו. אולם הפקידה במקום לא היססה והשיבה בתגובה כי "זו בעיה גדולה". חשוב לציין כי עד שלא ייקבע מינו על פי חוק, פרדי הפעוט לא יוכל להירשם לגן ילדים בישראל.

הסב ההמום אף הציע לפקידים שיורידו לנכדו את המכנסיים, כדי שיבחינו שאכן מדובר בבן זכר. אך לאחר שהתעקשו שלא ניתן לשנות את הטעות, הסב פנה לרופאת ילדים בבקשה לחתום על מסמך הזוי שיאשר כי "הילד הוא זכר".

למרבה ההפתעה, במשרד הפנים לא הסתפקו באישור הרפואי, ודרשו ממנו הפעם מסמך נוטריוני המאשר כי הפעוט אכן זכר. הם אף ביקשו לערב את קונסול אזרבייג'אן בישראל בעניין.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט עדכן הסב כי "על אף ההבטחה שיעשו כן, משרד הפנים לא פנה עד כה למשפחה ולא שונה הרישום השגוי בתעודת הזהות של פרדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת