משרד הפנים קבע: "הילד הוא ילדה"

בעקבות טעות רישום של פקידה במשרד הפנים, נרשם פרדי בן השנתיים בתעודת הזהות שלו כ"נקבה". משפחתו מנסה לשנות את הרישום השגוי, אך במשרד הפנים סירבו להאמין לרופאה שאישרה כי בדקה את איבר מינו, הודיעו כי "זו בעיה גדולה" ודרשו אישור נוטריון. עכשיו פרדי הקטן לא יכול להירשם לגן הילדים לשנה הבאה

פרדי הקטן עם הסב ליאוניד (צביקה טישלר. ידיעות אחרונות)

טעות רישום קטנה עלולה לגרום לעוול גדול - ותסמכו על משרד הפנים שכך יקרה. הפעוט פרדי פאוסטובסקי בן השנתיים נרשם בטעות כ"נקבה" בתעודת הזהות, ומאז מסרבים במשרד להכיר בו כזכר ולשנות את רישום מינו במסמך הרשמי. את הסיפור יוצא הדופן פירסם לראשונה תלם יהב בעיתון "ידיעות אחרונות".

פרדי הקטן עלה עם הוריו לישראל מאזרבייג'אן לפני כחודש וחצי. עם הנחיתה בארץ, קיבלו השלושה תעודות עולה, ולמחרת מיהרו לסניף משרד הפנים הקרוב לביתם שבקריית עקרון, כדי להוציא תעודות זהות ישראליות.

ככל הנראה, בשל לחץ זמן שבו הייתה מצויה הפקידה במשרד, בוצעה שגיאה ברישום ומינו של פרדי נרשם כ"נקבה" ולא כ"זכר". סבו ליאוניד, המתגורר בארץ מזה 20 שנה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "הם הגיעו לסניף חמש דקות לפני סגירתו, וככל הנראה זה מה שגרם לטעות".

הרופאה אישרה: "הילד הוא זכר"

כשהבחין בטעות שב הסב למשרד הפנים, וביקש לשנות את רישום המין של נכדו. אולם הפקידה במקום לא היססה והשיבה בתגובה כי "זו בעיה גדולה". חשוב לציין כי עד שלא ייקבע מינו על פי חוק, פרדי הפעוט לא יוכל להירשם לגן ילדים בישראל.

הסב ההמום אף הציע לפקידים שיורידו לנכדו את המכנסיים, כדי שיבחינו שאכן מדובר בבן זכר. אך לאחר שהתעקשו שלא ניתן לשנות את הטעות, הסב פנה לרופאת ילדים בבקשה לחתום על מסמך הזוי שיאשר כי "הילד הוא זכר".

למרבה ההפתעה, במשרד הפנים לא הסתפקו באישור הרפואי, ודרשו ממנו הפעם מסמך נוטריוני המאשר כי הפעוט אכן זכר. הם אף ביקשו לערב את קונסול אזרבייג'אן בישראל בעניין.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט עדכן הסב כי "על אף ההבטחה שיעשו כן, משרד הפנים לא פנה עד כה למשפחה ולא שונה הרישום השגוי בתעודת הזהות של פרדי".

ממשרד הפנים נמסר כי "על פי חוק, כל תיקון במרשם האוכלוסין, לאחר שנערך רישום ראשוני, מחייב המצאת תעודה ציבורית. במקרה זה, לאחר שהוצגה תעודת לידה, נערך תיקון במרשם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת