סוף עצוב: הפילה הזקנה "מותק" מתה בספארי

היא הייתה הפילה הזקנה ביותר בגני החיות בעולם אבל עכשיו היא הלכה לעולמה. "מותק", הפילה של הספארי ברמת גן נמצאה ללא רוח חיים על ידי מטפליה. בשנים האחרונות היא סבלה רבות מדלקות שלאחרונה החריפו והכריעו אותה. היא נקברה בשולי השטח האפריקני הפתוח. הנהלת הספארי כואבת את מותה

"מותק", הייתה הפילה הזקנה בעולם (הספארי)

נפרדים ממותק: כבר 50 שנה שהפילה מותק עומדת על הרגליים בספארי ברמת גן. בשנים האחרונות היא סבלה מדלקות, אולם לאחרונה הזיהום תקף את גופה והיא מתה. מותק נחשבה לפילה הכי זקנה בגני חיות בכל העולם.

בתקופה האחרונה עטפו אותה המטפלים בחום, אהבה והרבה טיפולים במשחות, אנטיביוטיקה ועוד. הנהלת הספארי נרתמה למצוקתה ורכשה עבורה בית לילה שכלל משטח גומי מיוחד שיקל עליה ומזרון עבה שעליו תוכל להישען. המטפלים דאגו להכניס את רגלה לתוך אמבטיה של פולידין, מי מלח וחומרים טבעיים ובהדרגה הגיעו לשלב שבו עמדה שרגלה טבולה בנוזלים הרפואיים קרוב לשעה. שלשום נמצאה "מותק" בבית הלילה שלה כשהיא ללא רוח חיים. הפצעים והדלקות הכריעו את גופה.

בקרב מטפלי הספארי הייתה תחושה של צער גדול ורבים מהמטפלים בכו כאשר שמעו שהפילה הוותיקה אותה הכירו בשנים האחרונות איננה עוד. מותק נקברה בשולי השטח האפריקני הפתוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת