פרס: "לא ניתן למתפרעים להשתולל"

מאות בני נוער, סטודנטים ותושבים מלוד, זכו הבוקר למפגש ישיר עם נשיא המדינה שמעון פרס, שהגיע לביקור בעיר. הנשיא הקשיב לטענות התושבים והתייחס גם להתפרעויות הלילה

נשיא המדינה שמעון פרס הגיע היום ללוד למפגש ישיר עם תושבי העיר על עתידה של העיר. את המפגש העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

הנשיא יוחח עם תושבי העיר על נושא פיתוח העיר ועתידה. בהמשך נפגש עם כ-500 סטודנטים ובני נוער תושבי העיר, שיזכו לשאול את פרס שאלות באופן אישי בנושא העיר לוד.

המהלך האירוע התייחס פרס להתפרעויות המתנחלים בגבול ירדן ובחטמ"ר אפרים: "בנוגע לאותם צעירים שזרקו אבנים על צעירים אני אומר 'הורסייך ומחריבייך ממך יצאו'. מאיתנו יוצאים אנשים שמביאים הישגים אולימפיים ומדעיים ומעט שגם מביאים נזק רב, לא ניתן להם להשתולל ולהביא בושה למדינה, סכנה למדינה, הם לא יכולים להמשיך לזרוק אבנים ולכרות עצים".

עוד אמר פרס, כי אנחנו "עם שרוצה לחיות בשלום, עם שלא רוצה הרס ולא רוצה שנאה. באולם הזה נמצאים יהודים, מוסלמים, נוצרים, עדות שנות, אנשים שונים. כל כך היה טוב לראות אתכם שרים ביחד. השוק החדש פורס את הגזענות וגם את הלאומנות. כל אחד מתפלל עם ספרי התורה שלו. המוסלמים עם ספרי התפילה שלהם, הנוצרים עם ספרי התורה שלהם".

"אתמול הדמוקרטיה אמרה שכולנו שווים, היום הדמוקרטיה אומרת שכולנו שונים. אף אחד לא צריך לטשטש את זהותו ואת דרכו ואפשר לחיות יחד. לא רק מטוסים יכולים להגיע לגובה, גם אנשים יכולים להגיע לגובה", דברי הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת