הדייר החדש בבית הנשיא לשעבר בקיסריה: האדמו"ר מבעלז

לשרה נתניהו יהיה בקרוב שכן חדש, לפחות בסופי השבוע בהם היא תבלה בביתה בקיסריה. שמו של השכן הוא יששכר דב רוקח, האדמו"ר מבעלז, ששכר את ביתו של הנשיא לשעבר עזר ויצמן ועוד מספר בתים בשכנותו, למען חסידיו. גולף במקום לימודי גמרא?

הדיירים בשכונה 2 בקיסריה הופתעו בימים האחרונים לראות קבוצת חסידים בביתו של נשיא המדינה לשעבר עזר ויצמן. רק אחרי ששאלו את החסידים מה פשר מעשיהם באחד היישובים העשירים ביותר בישראל, התברר להם כי הדייר הנוכחי בבית הוא לא אחר מאשר הרב יששכר דב רוקח, או בכינויו המוכר יותר - האדמו"ר מבעלז.

חסידי בעלז החליטו לשכור את הבית שבו נפטר הנשיא לשעבר לפני כמעט שמונה שנים למען האדמו"ר, וכך את מכונית השרד של הנשיא לשעבר החליפה מכונית שרד אחרת – של הרב החשוב. הבוטקה ששימש את מאבטחיו של הנשיא סגור, ובתוך בית הנשיא – החסידים לומדים תורה.

"מקבלים אותנו מאד יפה, אנחנו מאד מרוצים כאן", סיפר לחדשות 2 החסיד אהרון פריד. "במקום לנסוע לשוויץ באנו לקיסריה. כאן הרבה יותר זול משוויץ".

בתגובה לשאלה אם בכוונתם של חסידי בעלז להשתקע במקום באופן קבוע, השיב פריד: "לא שמענו על כוונה להקים פה כולל. הכל דמיונות, אין שום דבר, אנחנו לא קונים כאן שום דבר. באנו רק לנופש".

עזר וייצמן, נשיאה השישי של מדינת ישראל ומפקד חיל האוויר לשעבר, נפטר באפריל 2005 בגיל 81. הוא הלך לעולמו בביתו בקיסריה, ולצדו בני משפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת