צפו: הקופים המשופמים הגיעו לישראל

שני קופים משופמים הגיעו בשבוע האחרון לספארי ברמת גן וזכו למבקרים רבים שהתפעלו ממראם יוצא הדופן. הטמרינים הקיסריים הגיעו הישר מגן החיות בצ'כיה וזכו לשמות דוד ואלכס, על שם שני עובדי ספארי תאומים שלאחד מהם שפם ארוך כמו לטמרין. צפו ותתאהבו בזוג הנדיר

ציירו לו שפם: בספארי ברמת גן התמלאו בימים האחרונים בגאווה גדולה, לאור הגעתם החגיגית של שני קופים טמרינים קיסריים. מה שמייחד את השניים הוא שפם מפואר במיוחד בצבע לבן. בספארי החליטו לקרוא לשני הקופים התאומים דוד ואלכס על שמם של שני עובדי המקום, תאומים, שאחד מהם מתפאר בשפם ארוך שדומה לשפמם של הטמרינים.

השפם המרשים הביא את החוקרים להעניק לקוף את השם "טמרין קיסרי", על שמו של קיסר גרמניה ווילהלם השני, שהיה מפורסם בזכות שפמו. דוד ואלכס שהגיעו מגן החיות "אולומוק" בצ'כיה מסתגלים כעת לחצר החדשה הפתוחה שלהם. בגני חיות בעולם מקובל להחזיק שני זכרים ביחד, ובספארי מציינים כי ייתכן ויביאו גם נקבה על מנת שהשניים יוכלו להתרבות בעתיד הקרוב.

הטמירינים חיים ביערות טרופיים בדרום מזרח פרו, צפון מערב בוליביה וצפון מערב ברזיל. הם ניזונים בעיקר מפירות, בעלי חיים קטנים, שרף עצים, פרחים וצוף של מינים שונים של עצים. משקלם הנמוך מאפשר להם להגיע גם לקצות ענפים דקים, שקופים אחרים לא יכולים להגיע אליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת