צפו: פרופסור דן שכטמן רוקד בדרך לנובל

רגע לפני שפרס הנובל היוקרתי מוענק לו בשוטקהולם בירת שוודיה, מצא הפרופסור מהטכניון זמן לשמוע לראשונה את השיר "אגדת שכטמן" שנכתב לכבודו ואף לרקוד לצליליו. מחר בשעה 17:00 נעביר את טקס הענקת הפרס בשידור ישיר

פרס הנובל לכימיה לשנת 2011 יוענק מחר בשטוקהולם בירת שוודיה לפרופסור דן שכטמן. אמש בין הראיונות הרבים שהעניק לכלי התקשורת מרחבי העולם שמע הפרופסור לראשונה את השיר שנכתב לכבודו "אגדת שכטמן" ואף רקד לצליליו. מחר החל מהשעה 17:00 נעביר בשידור ישיר כאן בחדשות 2 באינטרנט את טקס הענקת פרס נובל לפרופסור דן שכטמן.

בשטוקהולם נשלמות ההכנות לטקס הענקת פרסי נובל שייערך מחר. הפרופסור הישראלי דן שכטמן יקבל את הפרס היוקרתי בתחום הכימיה, אבל אתמול הוא מצא זמן לעסוק בדברים קצת פחות רציניים. שכטמן האזין לראשונה לשיר שחיבר לכבודו איתי נבו והלחין קובי אושרת ואף פיזז מול הצלמים שתיעדו את הרגע המיוחד.

"מרגיש נהדר"

שירו של איתי נבו ששמו "אגדת שכטמן", מספר על התלאות הרבות שחווה הפרופסור מהטכניון, מרגעי הייאוש הראשונים בהם לא זכה להכרה מהקהילייה המדעית ועד לזכייתו ההיסטורית בפרס הנובל היוקרתי. בין מילות השיר: "אמרו לו שזה לא יתכן ולא מציאותי, שרק גביש מחזורי הוא גביש אמיתי, אמרו שזה מביש וניסו להכחיש
ופשוט אין דבר כזה קְוואזי גביש".

זכייתו מעוררת עניין רב בשבדיה ואתמול העניק שכטמן ראיונות והרצאות על תגליתו המדעית, וזכה לעניין רב. לחדשות 2 אמר פרופסור שכטמן, "אני מרגיש נהדר, אני מייצג את המדע העולמי, את החברים שקיבלו איתי את הפרס, את מדינת ישראל, את הטכניון ואת חיפה, תושבי מדינות ישראל צמאים לחדשות טובות אז הנה שורה ארוכה של חדשות טובות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת