רה"מ פנה לפייסבוק: הדף שהוקם לעזרת אביאל שב לפעול

אתמול פרסמנו במהדורה המרכזית כי דף הפייסבוק שריכז תורמים רבים בפייסבוק להצלת אביאל בן ה-5 שזקוק לתרומת מוח עצם, נעלם. בעקבות הפרסום החליט רה"מ נתניהו לפנות להנהלת הרשת החברתית, ושם מיהרו להשיב את הדף לפעול לאחר שהסבירו שמדובר בתקלה טכנית

נתניהו. פעל להשבת הדף (חדשות 2)

התערבותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הביאה להחזרתו של דף הפייסבוק, שהוקם לשם איסוף תרומות, ואשר הוסר מסיבות טכניות. בבירור שערכה לשכת ראש הממשלה מול הנהלת הרשת החברתית הפופולרית התברר כי תקלה טכנית גרמה להסרת הדף, בו היו חברים אלפי בני אדם, והוא שב לפעול.

סיפורו של חיים-אביאל בקמן, ילד בן חמש מכרמיאל הסובל ממחלת דם קשה, נדירה וקטלנית, פורסם אתמול במהדורה המרכזית. בגיל 5 הוא כבר יודע להגות את שם המחלה שעמה הוא נאלץ להתמודד, אבל בניגוד לבני גילו - הוא מנוע מללכת לגן הילדים וחבריו לא יכולים לבקר בביתו. כבר שנה שחיים-אביאל מתמודד עם המחלה, וכפי שמסתמן - יוכל להציל אותו רק דבר אחד: תרומת מוח עצם. החיפושים אחר תורם נערכים בקדחתניות, אך עד כה לא נמצא בישראל ובעולם אדם כזה.

צוות השגרירות פנה לפייסבוק

עלות הבדיקה למציאת תורם מתאים לחיים-אביאל עומדת על סכום של 3.5 מיליון שקלים. כדי להצליח בגיוס הכסף, פתחו בני המשפחה דף בפייסבוק שהצליח לגייס לא רק תמיכה רחבה, אלא גם עשרות אלפי שקלים - שנעלמו יום אחד, סתם כך, כשהדף נסגר.

ראש הממשלה נתניהו החליט לפעול בנושא. בלשכתו החליטו להיעזר בצוות שגרירות ישראל בוושינגטון, ופנו להנהלת "פייסבוק" שבדקה את העניין. ב"פייסבוק" גילו שמדובר בתקלה טכנית, והדף חודש במהרה. 25 אלף הגולשים שהיו חברים בדף, שבו לקבל עדכונים.

לתרומות למען חיים-אביאל ניתן להתקשר לטלפון 3949*, או להצטרף לדף הפייסבוק שבקישור הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת