דף הפייסבוק להצלת חייו של אביאל נעלם מהרשת בשל תקלה טכנית

בעוד כמה חודשים לא יוכלו הכדורים המאפשרים לילד בן 5 מכרמיאל, שלקה במחלת דם נדירה, להמשיך ולספק פתרון. הוא זקוק לתרומת מוח עצם דחופה, וביוזמת הוריו אותרו תורמים רבים ברשת החברתית. הדף שריכז אותם נעלם, יום בהיר אחד, ללא כל סיבה נראית לעין. פייסבוק בדקו הסוגייה וגילו שמדובר בתקלה טכנית

חיים-אביאל בקמן מכרמיאל לקה בפנקוני-אנמיה, מחלת דם נדירה וקטלנית. בגיל 5 הוא כבר יודע להגות את שם המחלה שעמה הוא נאלץ להתמודד, אבל בניגוד לבני גילו - הוא מנוע מללכת לגן הילדים וחבריו לא יכולים לבקר בביתו.

כבר שנה שחיים-אביאל מתמודד עם המחלה, וכפי שמסתמן - יוכל להציל אותו רק דבר אחד: תרומת מוח עצם. החיפושים אחר תורם נערכים בקדחתניות, אך עד כה לא נמצא בישראל ובעולם אדם כזה.

כדי להגדיל את הסיכוי למצוא תורם מתאים לבנם, יצאו הוריו של חיים-אביאל ובני משפחתו למבצע התרמה. לפחות באופן סטטיסטי, מתוך 20 אלף איש שיימסרו דגימות - יימצא אחד שיהיה מתאים ויוכל להציל את חייו של הילד.

הדגימות נאספו, אך עלות הבדיקה שלהן עומדת על סכום עתק של 3.5 מיליון שקלים. כדי להצליח בגיוס הכסף, פתחו בני המשפחה דף בפייסבוק שהצליח לגייס לא רק תמיכה רחבה, אלא גם עשרות אלפי שקלים - שנעלמו יום אחד, סתם כך, כשהדף נסגר.

"הייתי מעדכנת אותם ממש בכל דבר", סיפרה נירית בקמן, אמו של חיים-אביאל, על הקשר שניהלה עם המשתמשים שהצטרפו לעמוד שפתחה בפייסבוק. "הם הפכו להיות המשפחה הווירטואלית שלנו. פתאום, יום אחד בבוקר, נכנסו כרגיל - ובערב כשניסיתי להיכנס, כרעם ביום בהיר, דף נעלם ולא היה קיים".

בעקבות הפרסום על היעלמות הדף, פנה משרד ראש הממשלה באמצעות צוות שגרירות ישראל בוושינגטון להנהלת פייסבוק שבדקה את העניין. בפייסבוק גילו כי מדובר בתקלה טכנית והדף חודש. 

האם התקשתה להאמין: "זה גמר אותי מבפנים"

הבהלה שאחזה בה בעקבות ההתפתחויות עוררה באם, באופן טבעי, תחושות קשות: "זה גמר אותי מבפנים. איך אפשר?!".

עד להיעלמות הדף בפייסבוק, הצטרפו אליו כתומכים כ-25 אלף משתמשים. הם אספו כסף, ארגנו ימי התרמה והפיצו את סיפורו של הילד. כל הפניות שהועברו להנהלת פייסבוק כדי שזו תחזיר לפעילות את הדף טרם נענו, וגם פניית חדשות 2 לא זכתה להתייחסות כלשהי. בצר להם, נאלצו בני המשפחה לשוב ולגייס משאבים מההתחלה.

בעקבות הטיפול בתקלה שבו עשרות אלפי החברים לדף, ומשפחתו של אביאל הביעה שמחה גדולה. עם זאת, ממשיכים ההורים המקורבים לאביאל לנהל מרוץ נגד הזמן: בעוד כמה חודשים, הכדורים שמאפשרים לחיים-אביאל להמשיך לחיות, כבר לא יוכלו לעזור.

לתרומות למען חיים-אביאל ניתן להתקשר לטלפון 3949*, או להצטרף לדף הפייסבוק שבקישור הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת