צפו: אלפים ב"שמחת השנה" של חסידות ויז'ניץ

בציבור החרדי יודעים לחגוג. כך נראו אלפי חסידים בחתונתו של חנינה יום-טוב ליפא בן ה-18, נינו של אדמו"ר החסידות הגדולה: רוקדים, סועדים ומקיימים את "המצווה טאנץ", שבו עומדת הכלה בלב הרחבה ואוחזת בצעיף באורך 25 מטרים

חסידות ויז'ניץ, אחת החצרות הגדולות והחזקות בעולם החרדי, לבשה אתמול חג. שורה של אירועים לרגל חתונת נינו הבכור של האדמו"ר שהחלו אתמול בצהריים ונמשכו עד הבוקר.

החתן, חנינה יום-טוב ליפא הצעיר שטרם מלאו לו 18, הוא בן לשושלת קאסוב, בן בנו של האדמו"ר הנוכחי בן ה-90, ומי שצפוי ביום מן הימים להנהיג את החסידות.

החופה נערכה בבית המדרש של החסידות בבני ברק, אליו נהרו במהלך היום אלפי חסידים ומבקרים מישראל ומהעולם. בהמשך הערב עבר האירוע המרכזי סמוך לצומת ירקונים בפתח-תקווה. עשרות אוטובוסים הובילו שטף אדיר של חסידים ומבקרים לאוהל אוהל ענק שיובא במיוחד מגרמניה.

שטיח אנושי בצבע אחיד

הסעודה והריקודים שלאחריה נמשכו עד לפנות בוקר. שיאו של הערב כמקובל בריקוד "המצווה טאנץ", שבו עומדת הכלה בלב הרחבה, ואוחזת בגרטל, מעין צעיף ארוך - 25 מטרים - כשבצידו השני אוחזים בני המשפחה הקרובים ביותר.

בשונה מחתונות "רגילות" שבהן רק קרובי המשפחה ממדרגה ראשונה חובשים שטריימל, ולובשים בגדי שבת, באירועים מסוג זה, של המשפחה הקרובה של האדמו"ר, כל החסידים המגיעים לאירוע בלבוש החגיגי. שטיח אנושי בצבע אחיד, נע במשך ערב שלם מצד לצד; גם למי שאינו חובב הז'אנר יהיה כנראה קשה שלא להתרשם מהמחזה העצמתי הזה.

לאירוע בסדר גודל כזה נדרשת הפקה ארוכה, מוקפדת ויקרה במיוחד. החל מבניית המקום, כולל הקמת האוהל והטריבונות האימתניות הללו שיחזיקו במשך לילה שלם אלפי צעירים שמרקדים בעוצמה אדירה, סידורי הסעות, סידורי אוכל ושתייה. בקיצור לוגיסטיקה שלימה שעלותה ככל הנראה מאות אלפי שקלים במקרה הטוב. מזל טוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת