המתמחים אישרו את ההסכם עם האוצר ברוב קולות

ראשי מאבק הרופאים יקיימו אחר הצהריים מסיבת עיתונאים מיוחדת, בה הם צפויים להכריז על כך שהמלחמה שנמשכה בשמונת החודשים האחרונים הסתיימה - ועמה המשבר במערכת הבריאות. 269 הצביעו בעד, לעומת 163 שהתנגדו

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, נראה כי בתום שמונה חודשים של מאבק יסתיים המשבר במערכת הבריאות. ההסכם שהתגבש בין המתמחים לבין נציגי האוצר אושר על ידי הראשונים ברוב קולות, כש-269 מהם הצביעו בעדו ו-163 התנגדו לו.

"כפי שנהגנו לאורך כל המאבק, נכבד את החלטת הרוב ונתייצב כאיש אחד מאחורי ההבנות שהושגו", מסרו ראשי הנהגת המתמחים. אחר הצהריים יערכו ראשי מתמחים מסיבת עיתונאים שבה יתייחסו להסכם ולתמונת המצב לקראת חזרת מערכת הרפואה הציבורית לעבודה סדירה.

החלטת המתמחים לאשר את ההבנות סללה את הדרך לחתימה הסופית על ההסכם , שאינו כולל פתיחה של ההסדר הקודם שעוגן בין האוצר לבין ההסתדרות הרפואית ונקבע שיעמוד בתוקף לתקופה של תשע שנים. עם זאת, הוחלט כי בעוד כארבע שנים תיערך בחינה מחודשת שלו.

הצדדים הסכימו ביניהם להקים מנגנון אכיפה שיוודא כי מספר התורנויות שלהן ישובצו המתמחים לא יעלה על שש בחודש. כמו כן, הם צפויים לזכות במענקים בגובה אלפי שקלים שישולמו בימי ההתמחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק