טרגדיה: רופא בכיר נותח, שוחרר ונפטר

מספר ימים לאחר שמנהל טיפול נמרץ ילדים בבית החולים הדסה עין-כרם נותח בהצלחה, הוא הובהל לבית החולים שיבא תוך שהוא סובל מאיבוד דם חמור וכשהוא בהלם. לאחר זמן קצר הוא נפטר בבית החולים. טרם ידועה סיבת המוות של הרופא. משפחתו: הוא לא נפטר מרשלנות אלא מסיבוך רפואי

הרופא הבכיר נפטר בפתאומיות. ארכיון (חדשות 2)

מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים ד"ר עדו יציב, נפטר בפתאומיות מספר ימים בלבד לאחר שעבר ניתוח בבית החולים שיבא. בבית החולים טוענים שטיפול שעבר בבית החולים הדסה הוא זה שגרם למותו ואילו בהדסה אומרים שמותו יכול להיות קשור אך ורק לניתוח בשיבא. במקביל משפחתו טוענת כי הוא לא נפטר מרשלנות אלא מסיבוך רפואי. הידיעה פורסמה הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

ד"ר יציב הציל אלפי ילדים במסגרת תפקידו בבית החולים וסבל מבעיות גב כבר תקופה ארוכה. לאחרונה התגלה גידול שפיר בעמוד השדרה שלו, והוא אושפז בבית החולים שיבא כדי לעבור ניתוח במהלכו הוצא לו הגידול. על פי הדיווח, ד"ר יציב שוחרר לביתו לאחר מספר ימים כשמצבו מוגדר טוב.

מספר ימים לאחר מכן הידרדר מצבו בפתאומיות והוא הגיע לבית החולים שיבא כשהוא בהלם ותוך שהוא סובל מאיבוד דם חמור. הרופאים ניסו להחיות אותו אך לא הצליחו והוא נפטר. בני משפחתו של יציב סיפרו כי הטיפול האחרון שעבר בשיבא הסתיים בשלום וכי הרופאים עשו הכל על מנת לעזור לו. מבית החולים שיבא נמסר בתגובה כי "הצוות שהיה מעורב בטיפול בד"ר יציב מחבק את המשפחה ומוסר לה את תנחומיו. אף שחלף זמן לא ארוך מאז שחרורו מבית החולים אנו מבהירים כי ד"ר יציב נפטר מסיבוך רפואי שאינו קשור בניתוח".

מבית החולים הדסה נמסר בתגובה כי "בית החולים אבל על מותו של ד"ר יציב, רופא וחבר אשר יחסר לנו. אנו מודים צוות המסור בשיבא, שעשה מעל ומעבר כדי להציל את חייו. אנו מצרים על כך שגורמים שונים משרבבים ספקות ומידע לא נכון לגבי פעולה רפואית מוצלחת שד"ר יציב עבר לפני חודש". יציב הותיר אחריו אישה ובן והיה ציר מרכזי בטיפול בילדים בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת