הטרנד החדש: ניתוחים פלסטיים בזול במזרח אירופה

איך משלבים גם יופי וגם נופש בטיול אחד? ישראלים רבים, ובעיקר ישראליות, טסים למזרח אירופה כדי לערוך שם טיפולי יופי וניתוחים קוסמטיים. המחיר נמוך ואפשר גם לטייל בדרך - אבל לא כל המומחים הרפואיים מתלהבים

תעשיית הניתוחים הפלסטיים מגלגלת לא פחות מחצי מיליארד שקלים בשנה. אלא שלא תמיד נשאר הכסף נשאר בארץ: לאחרונה, ממש כמו בטרנד טיפולי השיניים המוזלים, הפכו מדינות מזרח אירופה ליעדים פופולאריים בקרב המנותחים.

"עשיתי כמה ניתוחים: אחד מהם בשפתיים ואני מעדיפה לא לפרט את ההמשך", סיפרה סיוון לוי - שהספיקה כבר לעבור כמה ניתוחים פלסטיים במזרח אירופה. למה היא בחרה לעבור את ההליך דווקא שם? "התביישתי ולכן העדפתי לעבור את הטיפולים בסלובניה ולהגיע לארץ חדשה, בלי שישאלו יותר מדי".

פרט לניתוח, המתין לסיוון בסלובניה גם נופש של ממש בבית המלון במתחם שבו נערך ההליך. אסתי ארדיטי מ"יהלי קוסמטיקס", חברה המתמחה בניתוחים פלסטיים במדינה, הסבירה כי "אחת הסיבות שאנשים נוסעים למזרח אירופה זה הדיסקרטיות שבעניין. המקום מהמם ופסטורלי. יש בו מתחם של כ-1,000 דונם עם בתי מלון שבהם נערכים גם הניתוחים".

הניתוחים הפופולאריים ביותר שנערכים מעבר לים הם הגדלת חזה, עיבוי שפתיים בבוטוקס ופיסול ישבן. עם זאת, חשוב לציין כי בקרב הפלסטיקאים הישראלים ישנם כאלה שממליצים פחות לעבור את ההליך בחלקה המזרחי של אירופה.

"לא פעם קורה שאנשים באים אלינו אחרי שהזריקו להם כל מיני חומרים שהם לא מוכרים בארץ והם בעייתיים", סיפר פרופ' יהודה אולמן, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים "רמב"ם" בחיפה. "החומרים הללו גורמים מאוחר יותר לתקלות שמתרחשות אחרי שהמטופלים עזבו את ארץ הניתוח, ולעיתים הרופא בערך לא יודע להתמודד עם דברים שהוא לא מכיר".

חלק מהחברות שמשווקות את תעשיית הניתוחים הפלסטיים במזרח אירופה מצאו לכך פתרון, בדמות צירופו של רופא ישראלי להליך - שמפקח על ביצועו מקרוב.

בדרך אל היופי, כך נראה, יש למחיר תפקיד מרכזי. כשכל זה כרוך גם בנופש ובמעבר בדיוטי פרי על הדרך, יש בהחלט מי שקופץ על המציאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת