בדיקה פשוטה תגלה: מה הסיכוי שלך ללקות בהתקף לב?

האם אתם יודעים מהו הסיכוי שלכם ללקות בהתקפי לב או בשבץ מוחי? בדיקה חדשה שפותחה בישראל וכבר זוכה להתעניינות בארה"ב, תגלה אם זרימת הדם שלכם יכולה להוביל לחסימת כלי דם באיברים שונים בארבע השונים הקרובות. מחירה של הבדיקה: 1,190 שקלים

זה לא סוד שגם אנשים צעירים ובריאים יכולים לעתים רחוקות ללקות בהתקף לב או שבץ מוחי. למרות שהתופעה אינה שכיחה - עצם האפשרות מפחידה.

עכשיו, בבדיקה קלה, קצרה ולא פולשנית, אפשר לגלות בקלות אם אתם שייכים לקבוצת סיכון שיכולה ללקות בארבע השנים הקרובות בהתקף לב. הבדיקה, שפותחה בארץ וכבר נכנסה לסל התרופות היפני, מנתחת את זרימת הדם לאיברים שונים בגוף, וחוזה חסימות אפשריות של כלי הדם.

אחת מהנבדקות, הייתה רחל דגני, שסיפרה כי היא מאמינה ברפואה מונעת. "אם יש בדיקה שכזו אני שמחה לדעת", הוסיפה רחל בת ה-54, שמוגדרת בריאה ואינה מעשנת, אחרי שבדיקתה יצאה ללא תקלות. פרופ' מיקי שכטר מבית החולים תל השומר, הוסיף כי ההמצאה זכתה כבר לשבחים רבים. "באחד מכתבי העת הרפואיים החשובים, דורגה הבדיקה בין עשר החשובות של העשור האחרון".

מי שהבדיקה מראה לגביו סימנים מדאיגים, נכנס מיד למעקב רפואי, וכמובן נאלץ לשנות את אורחות חייו: לשמור על תזונה בריאה, להפסיק לעשן ולהתחיל לעסוק בספורט. חשוב להדגיש כי מחירה של הבדיקה אינו זול ועומד על 1,190 שקלים, אך למי שיש ביטוח משלים של אחת מקופות החולים יזכה ל-50 אחוזי הנחה או אפילו מימון מלא שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק