זה רק תרגיל: מגפה מתפשטת בצפון הארץ

עשרות חולים אשר מציפים את בתי החולים בחשד להתפרצות מחלה נגיפית בלתי ידועה - זה תרחיש האימים שתרגלו היום בבתי החולים בצפון יחד עם צה"ל. צפו בתרגיל "להבה כתומה 6"

בכל בתי החולים באזור הצפון מתקיים היום התרגיל הכימי "להבה כתומה 6", שאמור לדמות התפרצות של מגיפה. איזו מגיפה בדיוק? גם המתרגלים עוד לא יודעים - כי התרגיל עדיין בעיצומו והם עדיין לא פיצחו במה מדובר.

סא"ל יהודית דהן, ראש ענף היערכות בתי חולים בצה"ל, סיפרה בצהריים לחדשות 2 באינטרנט כי "מה שרואים בשטח זה תהליך של חולים שמגיעים, גם למרפאות ולמיון בבית החולים. הם מגיעים בתי החולים וללשכת הבריאות עקב אירוע ביולוגי חריף שקורה בכותלי המוסד הרפואי".

"יכולה להיות התפרצות לאירוע מסוג זה", הוסיפה סא"ל דהן. "מערך הרפואה בפיקוד העורף מסייע למשרד הבריאות להכין את האירועים האלה. אם יחליטו שיש צורך להסתייע בכוחות צה"ליים, נטפל גם בזה. אנו מביימים את התרגיל".

"לא הרבה יודעים מה הנגיף וזה עדיין נשמר בסוד"

לדבריה, זו הפעם הראשונה שנערך תרגיל כימי בסדר גודל כזה במחוז הצפון. "שיתוף הפעולה טוב מאוד. התרגיל יימשך היום ומחר, גם במהלך הלילה. הרעיון הוא לגלות באיזה חומר מדובר האם זה מדבק או לא".

"בערב ינתחו את מה שקרה", תיארה. "בשעות אלה אנו שוקדים בנתונים, על מנת לגלות את הנגיף. לא הרבה יודעים מה הנגיף וזה עדיין נשמר בסוד. עשרות חולים מגולמים על ידי חיילים בכל הנקודות הרפואיות".

ההכרזה על הצלחה - או כישלון - בתרגיל תיערך מחר ב-15:00. אז נדע האם המתרגלים זיהו את הנגיף המסוכן, או שה"מחלה" תמשיך להתפרץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק