מקורבי האישה שנפטרה: "בעלה מחוק לגמרי, לא ייתכן שמדובר בצירוף מקרים"

בשבוע שעבר הגיעה אישה בת 36 לבצע שאיבת ביציות בביה"ח "אסותא" בראשל"צ. 3 ימים אחר כך היא חשה ברע ופונתה לביה"ח שיבא בתל השומר, וכעבור מספר שעות נפטרה. מקורביה מספרים היום כי "בעלה מחוק לגמרי, הוא לא יודע איך לעכל את זה, הם חושבים שלא מדובר בצירוף מקרים". בבית החולים ממתינים לתוצאות נתיחת הגופה

"הם היו משפחה כל כך שמחה, והיא הייתה אישה מקסימה, זה פשוט לא ייאמן" - כך אומרים הבוקר מקורביה של תושבת גבעתיים בת ה-36, שעברה ביום שישי האחרון טיפול לשאיבת ביציות כחלק מטיפולי פוריות בבית החולים "אסותא" בראשון לציון, ושלושה ימים לאחר מכן החלה לחוש ברע, אושפזה במצב קשה מאוד בבית החולים "שיבא" ונפטרה לאחר מספר שעות.

"בעלה של האישה מחוק לגמרי, הוא לא יודע איך לעכל את זה, הם חושבים שלא מדובר בצירוף מקרים", אמרו המקורבים ההמומים לעיתון "ידיעות אחרונות", והוסיפו: "הם היו משפחה כל כך שמחה, והיא הייתה אישה מקסימה, פשוט לא ייאמן".

גופתה של האישה הועברה לנתיחה שלאחר המוות כדי לבדוק אם קיים קשר בין המחלה הקשה שממנה היא סבלה או לחילופין הטיפול שעברה, לבין ההידרדרות הפתאומית במצבה. אמש התקיימה ההלוויה של האישה, שהותירה אחריה בעל וילדה קטנה בגן חובה, שנולדה גם היא לאחר טיפולי פוריות.

אסותא: "סיבת המוות לא ידועה; משתתפים בצער במשפחה"

ביום שישי האחרון עברה האישה את טיפול שאיבת הביציות, שעבר בצורה טובה. יומיים לאחר מכן היא עשתה בדיקות דם, שוחחה עם הרופא שלה ואמרה לו כי מצבה טוב. שלשום היא החלה לחוש ברע ופונתה לחדר המיון בבית החולים "שיבא". "החולה הגיעה כ-72 שעות לאחר פעולה פולשנית בבית חולים פרטי, כשברקע גם מחלת רקע קשה ממנה היא סובלת", אמרו בבית החולים "שיבא".

שאיבת ביציות. "סיכוייה היו אפסיים" (AP)

עוד נמסר כי "עם קבלתה, אובחנה האישה כנמצאת בהלם ממקור זיהומי, כשהמדדים הרפואיים שנלקחו ממנה עם הגעתה לימדו על סיכויי הישרדות אפסיים". בבית החולים ניסו להחיות את האישה ללא הצלחה והיא נפטרה שש שעות לאחר הגעתה.

בעבר עברה האישה טיפולי פוריות בבתי חולים שונים בארץ ואף ילדה ילד כתוצאה מהם. סיבת המוות כרגע לא ידועה ונתיחת גופתה עתידה להתבצע בקרוב. מבית החולים אסותא בו עברה האישה את ההליך נמסר כי "המטופלת טופלה באסותא ראשון לציון על ידי רופא ותיק מומחה לפוריות שעובד במרכז רפואי ציבורי גדול בארץ ושוחררה לביתה כשמצבה הרפואי תקין. חרף מחלת רקע מורכבת ולאחר שעברה שורה של בדיקות מקיפות נמצאה כשירה לביצוע IVF. המטופלת עברה בעבר מספר טיפולי IVF, בעקבותיהם נולד לה ילד".

עוד נמסר כי "ביום ראשון השבוע, יומיים לאחר ביצוע השאיבה, ביצעה המטופלת בדיקות דם שתוצאותיה העידו על מצב רפואי תקין. המטופלת המשיכה להרגיש טוב כששוחחה עם הרופא המטפל ביום שני בבוקר על מנת לתאם את המשך הטיפול. מסיבה שאינה ברורה החלה האישה לחוש ברע ביום שני בצהריים ופונתה לבית החולים שם הידרדר מצבה".

בית החולים הדגיש כי "הנהלת אסותא ראשון לציון פנתה לתל השומר על מנת לבצע בירור משותף של מותה הטראגי של האישה. סיבת המוות אינה ידועה בשלב זה ואנו משתתפים בצערה של המשפחה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק