שמחה בצפון: עוד עגולשון שחור גחון נמצא בחולה

שבועיים לאחר שנמצאה הצפרדע שנחשבה לזן נכחד, היום שמחו בשמורת החולה למצוא פרט נוסף. ברשות שמורות הטבע ינסו ללמוד ממנו עוד על פעילות הצפרדע הנדירה, עד שישוחרר בחזרה לטבע

עגולשון שחור-גחון (חדשות 2)

שמחה בשמורת החולה בצפון: שבועיים לאחר שנמצאה הצפרדע בעלת השם המפואר עגולשון שחור-גחון, שנחשבה לזן נכחד, היום שמחו בשמורה למצוא פרט נוסף מהזן הנדיר. ברשות שמורות הטבע ינסו ללמוד ממנו עוד על פעילות הצפרדע, עד שישוחרר בחזרה לטבע.

יורם מלכה, המשמש כפקח ברשות שמורות הטבע והגנים שמצא גם את הפרט הראשון, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מצאתי אותה הבוקר ב-8:30, איפה שנמצאה הצפרדע הראשונה באותו אזור, 200 מטר יותר מזרחה. הייתה פה משלחת של שני דוקטורים מגרמניה שהגיעו על מנת לחפש, הם השמיעו גם קולות".

"אתמול חיפשנו בעמק בכל מיני גופי מים ולא מצאנו כלום. הבוקר הייתי בסיבוב בשמורה וחיפשתי באיזושהי נקודה והצלחתי לגלות איפה הם נמצאים", סיפר בהתרגשות.
 
"אני מאמין שיש שם עוד, זה כבר שלב יותר מתקדם בחיפוש. אנחנו כבר נדע איפה למצוא אותם. אני לא יכול להגיד כמה יש, אנחנו לא יודעים על המין הזה כלום – מתי הם מזדווגים, איך הבית גידול שלהם. זה נותן עכשיו פתח למחקר הזה, לראות בדיוק כמה יש ומה קורה איתם בדיוק", המשיך מלכה.

ומה עושים עם הפרט החדש שנמצא? "כרגע הוא בשמורת החולה, באקווריום. הולכים לעשות בדיקות ומדידות והוא יוחזר לשטח. הוא יותר קטן מזה שנמצא קודם, הוא שוקל 13 גרם וצבעו זהה. הודענו לגורמים שונים שמצאנו אותו. תפסתי אותו בקלי קלות - נברתי בצמחייה, הוא לא הגיב או ניסה לברוח. חפרתי ביד עד שהגעתי אליו- הוא חי ונושם והכל בסדר איתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק