אידלמן תוקף את ארב"ל: רוצים להרוס את הרפואה הציבורית

אחרי שתיקה ארוכה, התראיין יו"ר ההסתדרות הרפואית ותקף את הקולות במערכת הבריאות הקוראים להדחתו. על ארגון רופאי בתי החולים אמר כי אלו "מפיצים אשליות שמה שעומד מאחוריהן הם אינטרסים המעוניינים להרוס את הרפואה הציבורית ולחזק את הפרטית"

אחרי הניסיון להדיחו מתפקיד יו"ר ועד רופאי בתי החולים "בילינסון" ו"שניידר" בפתח-תקווה, שפורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, והמתקפה המאסיבית שלה הוא נתון מצד המתמחים המוחים - התראיין יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר לאוניד אידלמן, על הסערה במערכת הבריאות.

בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" הוא טען כי רוב הרופאים מגבים את מהלכיו ותקף בחריפות את ארגוני האופוזיציה שקמו נגדו. "מה שהם עושים עכשיו הוא הרס של הרפואה הציבורית. אני רציתי להציל אותה ולא להרוס אותה", הוא הסביר - ובהתייחסות לארגון רופאי בתי החולים(ארב"ל) אמר: "הם מפיצים אשליות שמה שעומד מאחוריהן הם אינטרסים המעוניינים להרוס את הרפואה הציבורית ולחזק את הפרטית".

על המאבק הפנימי במערכת הבריאות מולו וההאשמות מצד המתמחים, בשל הסכם השכר שעליו חתם עם נציגי האוצר, אמר אידלמן: "כשעושים הסכם שכולו צדק חברתי סופגים ביקורת. זה לקח לעתיד, לכל מי שרוצה את הצדק החברתי. אנחנו מחזקים את הצעירים - וסופגים ביקורת".

באשר לתמיכה שלה הוא זוכה, טען יו"ר הר"י (ההסתדרות הרפואית): "יש הרבה רופאים שתומכים בהסכם ובכל פעם אומרים שהוא נהדר. אני מקבל בכל יום פניות תמיכה מרופאים והן רחבות מאוד. ברור ששומעים בעיקר את האנשים שלא מרוצים, אבל יש הרבה רופאים שתומכים ואני לא יודע איפה הרוב. אני משוכנע שעדיין לא שמענו את קולו של הרוב הדומם".

על ימי תחילת המחאה, שבהם זכה לתמיכה גורפת - במיוחד כשפתח בשביתת רעב אמר: "היה דווקא טוב, אבל אני לא מתגעגע. פיזית הרגשתי טוב. גם נפשית". הוא סיכם, באשר לניסיון להדחיות מתפקיד יו"ר ועד הרופאים בשני בתי החולים: "לא נעים, לא נורא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת