המסע אחרי הצפרדע שריגשה את הצפון

יצור קטנטן גרם בימים האחרונים לפרץ שמחה באגם החולה שלא נראה שם מאז ייבוש הביצה. מדובר בעגוללשון שחור גחון. צפרדע מזערית ודי מכוערת, שעל פי הסימנים נכחדה בשנות החמישים – אך אותרה במפתיע בשמורה. ברשות שמורות הטבע והגנים פתחו בחגיגות, ומשוכנעים שהתגלית הזו עוד תשנה את העולם

הכתבה הזו נולדה במפתיע. חשבנו לשמח אתכם בריאיונות עם חברי הכנסת יריב לוין זאב אלקין ודוד רותם. אבל ברגע האחרון שינינו כיוון ונסענו צפונה לעקוב אחר תעלומת "העגולשון שחור-גחון".

העגולשון היא צפרדע קטנה ואם נודה על האמת די מכוערת, שהתגלתה במקרה על ידי יורם מלכה, המשמש כפקח ברשות שמורות הטבע והגנים במהלך סיור שגרתי באגם החולה. "ראיתי משהו קופץ" שיחזר מלכה "זה היה חריג. שמתי עליו את היד ולמרות שהיא ברחה לי תפסתי אותה בסוף. כמו שאני חיפשתי אותה - אני יודע שהיא תמיד חיפשה אותי" הוסיף.

לאחר קבלת ההודעה המרעישה זכרו כל אנשי האגם היכן הם היו כאשר מצאו את הצפרדע, שרבים חשבו שנכחדה פעם כשבן-גוריון והחבר'ה החליטו לייבש את אגם החולה. האקולוגית טליה אורון הייתה בהר מירון, ד"ר שריג גפני קדח מחום ורבקה מורד הייתה ליד הקופה כשקיבלה הודעה ממנהל השמורה "תכיני יין - עושים חגיגה".

האמת? נראה לנו שהעגולשון היא רק הסיפתח. אם גילינו אותה אחרי חמישים שנים, בוודאי ישובו לכאן בקרוב גם האריה והדוב, הסוס, העגלה, הקוקו והסרפן. וגם בן-גוריון יחזור ויבנה כאן הכל מחדש. כי כמו כל דבר בחיים, צריך קצת סבלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק