מנהל שיבא באיגרת לעובדים: "לא כשלנו בטיפול בהורוביץ"

בעקבות האשמות שהטיחה בתו של מנכ"ל טבע לשעבר בבית החולים "שיבא", מפרסם מנהל בית החולים את התחקיר הראשוני של האירוע. "מן התחקיר המהיר והחלקי שביצענו לא עולה כשל בשרשרת הטיפול במר אלי הורביץ", הוא כותב ומדגיש: "אני מבין את יגונה של ורד הורביץ ולמרות שאינני מסכים עם דבריה הקשים"

אלי הורוביץ. ארכיון (חדשות 2)

מנהל בית החולים שיבא מתגונן: לאחר שבתו של מנכ"ל טבע לשעבר אלי הורוביץ ז"ל, מתחה ביקורת חריפה על הטיפול שקיבל אביה בבית החולים, שיגר מנהל בית החולים איגרת לעובדיו בה כתב: "אני מבין את יגונה של ורד הורוביץ, אך איני מסכים עם דבריה הקשים".

במסמך שהועבר לעובדי שיבא מתאר פרופ' זאב רוטשטיין את השתלשלות האירועים בזמן אישפוזו של הורוביץ, על פי התחקיר הראשוני שנערך בבית החולים. לטענת מנהל בית החולים מנכ"ל טבע לשעבר הובא הובא למיון, אובחן כסובל מזיהום, וטופל על ידי התורנים שעבדו באותה השעה.

"בשעות הבוקר נבדק אלי על ידי מנהל המחלקה בביקור הקבוע שהוא עורך אצל חולי המחלקה מדי בוקר. מצבו נראה טוב יותר, הוא היה בהכרה מלאה, שיתף פעולה עם הצוות, והערתו היחידה היתה: 'אנא, טפלו בי כמו בכל חולה אחר. אני איש רגיל'", כתב פרופ' רוטשטיין.

על פי התחקיר שנערך, אח נוסף הוצמד להורוביץ כדי לבצע עליו השגחה מוגברת. "לפנות ערב חלה הרעה פתאומית במצבו של הורביץ. האח ששמר עליו איבחן שחום גופו עולה והחל בטיפול ראשוני. הוא התבקש על ידי בני משפחתו של אלי לקרוא לרופאים", כתב רוטשטיין.

"מבין את יגון המשפחה אך לא מסכים עם הדברים"

מהתחקיר הראשוני עולה כי "באותה העת היו הן מנהל המחלקה והן הרופאה התורנית, עסוקים בטיפול חירום בחולה אחר ששהה במחלקה בחדר טיפול מוגבר". לדברי פרופ' רוטשטיין, "האח הסביר זאת לבתו של הורוביץ, אך דבריו לא נפלו על אוזניים קשובות ויצרו מורת רוח".

מנהל בית החולים, שלא היה נוכח באותה עת במחלקה מכיוון שהיה מאושפז עקב ניתוח גב שעבר, כתב בנימה אישית: "אני מבין את יגונה של ורד הורביץ ולמרות שאינני מסכים עם דבריה הקשים, אני מחבק אותה ואת שאר בני המשפחה בחברות ובחום. לא נשכח את אלי הורביץ, אדם ענק באישיותו ובמעשיו, שעזר לנו ונעזר בנו. עשינו למענו כל מה שאנחנו יכולים והענקנו לו את כל היכולות המקצועיות והאנושיות שניתן היה לתת".

במהלך הלוויתו של הורוביץ שנערכה אתמול ספדה לו בתו והטיחה האשמות בצוות בית החולים שטיפל באביה לפני מותו. "ספגת עלבונות ואיומים מאח אטום לב", אמרה והוסיפה: "שיירה ארוכה של רופאים הגיעה בסוף, אבל אז היה מאוחר, הונשמת והועברת במצב נוראי לטיפול נמרץ ואנשים נפלאים טיפלו בך ונאבקו על חייך שבעה ימים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק