כמה קלוריות יש בכל מנה במסעדה?

כנראה שבקרוב נבין שהסלט ה"יווני" משמין משמעותית בגלל הבולגרית וכי לפסטה עם השמנת יש הרבה יותר קלוריות ממה שחשבנו. משרד הבריאות יביא לאישור הממשלה יוזמת חקיקה שתחייב את המסעדות ורשתות המזון בישראל לציין את מספר הקלוריות ליד כל מנה בתפריט. משרד הבריאות: "כשקינוח מכיל 900 קלוריות, אתם תחשבו פעמיים"

כמה קלוריות באמת מכיל המבורגר? (חדשות 2)

יוזמת חקיקה של משרד הבריאות שתחייב מסעדות ורשתות מזון בישראל לסמן על כל מנה בתפריט כמה קלוריות יש בה, תובא לאישור הממשלה ביום שני הקרוב, כך דווח הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

על פי ההצעה, שתוגש ביום שני לאישור הקבינט החברתי-כלכלי, מספר הקלוריות לצד כל מנה שמופיעה בתפריט יפורסם גם מספר הקלוריות שהיא מכילה. הכוונה היא שגם על סלטים מוכנים במעדניות השונות יופיע הסימון הקלורי.

התכנית זכתה לאחרונה לתמיכת משרד התמ"מ ועל פי הערכות, אם תאושר, ייקח כשנה עד שכל המסעדות ורשתות המזון בישראל יוסיפו את הערך הקלורי בתפריט. עם זאת, בישול הוא בהחלט לא מדע מדויק, ולכן לא יהיה קל בכלל לחשב את הערך הקלורי של כל מנה ומנה. עם זאת, במשרד הבריאות מתכננים לחשב זאת באמצעות דיאטניות.

ראש שירותי בריאות הציבור של משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו אמר כי לסימון הקלוריות יש ערך מרתיע. "כשקינוח שרצית מכיל 900 קלוריות, תחשוב פעמיים אם זה באמת מה שאתה רוצה לאכול". שיעורי ההשמנה בישראל הם בין הגבוהים בעולם, כשאחד מכל שני בוגרים סובל מהשמנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק